Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > “Mała Anglia” w Polsce. Słynna londyńska atrakcja wyjedzie na ulice
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 12.04.2024 18:20

“Mała Anglia” w Polsce. Słynna londyńska atrakcja wyjedzie na ulice

Westerplatte
Fot. Jurand38/shutterstock

Jeśli chcieliście poczuć się jak w Londynie, wcale nie musicie tam jechać. Słynna angielska atrakcja zawita w Polsce już w te wakacje.  Od 1 maja do końca września turyści będą mieli wyjątkową okazję spróbować zwiedzania w nieco innej formie…
 

Double-decker czyli słynne czerwony busy w Londynie.

Double Decker to początkowo były dwupiętrowe wozy zaprzęgowe, ciągnięte przez parę koni, które jeździły po Londynie przez ponad pięćdziesiąt lat. Były one świetną atrakcją dla turystów. Dwupiętrowe autobusy zaprojektowano z przyczyn ekonomicznych. Mosty wówczas były zbyt wąskie, a nie było ograniczeń wysokościowych, stąd też pojazdy mogły być wyższe.

W dwupiętrowym autobusie może zmieścić się nawet do 70 osób, co czyni go doskonałą atrakcją dla turystów, którzy mogą z drugiego piętra podziwiać niemal cały Londyn. Najpopularniejsze są linie 11 i 15, które prowadzą przez najpiękniejsze części miasta.

Piętrowe autobusy w trójmieście

“Linia 606 woziła turystów na Westerplatte już w ubiegłym roku. Teraz na wniosek ZTM miałaby funkcjonować od 1 maja do końca września, a przewozy mają być realizowane atrakcyjniejszymi i popularnymi w wielu europejskich miastach - autobusami piętrowymi” - czytamy na portalu trójmiasto.pl

W tym sezonie letnim linia autobusowa 606, która zapewnia połączenie między centrum Gdańska a półwyspem Westerplatte, będzie obsługiwana przez dwa nowoczesne autobusy dwupoziomowe. Ta inicjatywa stanowi jedną z atrakcji dla turystów odwiedzających region. Jeśli uda się znaleźć firmę, która będzie operatorem tej linii, planuje się rozpoczęcie kursów już od 1 maja, a będą one dostępne codziennie aż do końca września.

Czytaj więcej: To nie Kanada czy Alaska. Do niezwykłego odkrycia doszło w Polsce

 

Nowa atrakcja w trójmieście

Według informacji podanych przez portal trójmiasto.pl, autobusy zostaną wyposażone w systemy Fala i Tristar, które umożliwią wyświetlanie rzeczywistego czasu przyjazdu pojazdów na tablicach przystankowych i w rozkładzie jazdy online. Dodatkowo, będą posiadały monitoring oraz elektroniczne wyświetlacze, ładowarki USB i kasowniki. Wymagane jest także dostosowanie pojazdów do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz rodziców korzystających z wózków dziecięcych.

Autobus musi pomieścić co najmniej 110 pasażerów, w tym 70 na miejscach siedzących. W procesie przetargowym głównym kryterium oceny będzie cena oferty (60%) oraz średni wiek taboru (25%). Dodatkowymi atutami przewoźnika będą posiadanie myjni autobusowej (10%) i holownika do awaryjnego holowania pojazdu (5%).

Źródło: trójmiasto.pl, polskieradio.pl

Czytaj więcej: Nowa maskotka podbija serca turystów w Zakopanem. “Nie wiem, co o tym myśleć”