Turysci.pl
Portugalia

fot. Pixabay/ franky1st

Portugalia zamyka stolicę. Turyści nie będą mogli wjechać

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Portugalska stolica zostanie otoczona kordonem sanitarnym z powodu znacznego wzrostu infekcji COVID-19 w tym mieście. Oznacza to, że Lizbona objęta zostanie zakazem wjazdu i wyjazdu. Zamknięcie potrwa dwa dni i część poniedziałku.

Rząd Portugalii poinformował, że mieszkańcy Lizbony będą mogli ją opuścić tylko z ważnego powodu. Osoby spoza regionu wjadą jedynie z wyjątkowych przypadkach, co oznacza, że ruch turystyczny będzie niemożliwy. Kordon zaczął obowiązywać od godz. 16:00 w piątek, 18 czerwca, i potrwa do poniedziałku, do godz. 6:00.

pogoda

IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami na cały weekend. Trzeba bardzo uważać podczas pieszych wycieczek

CZYTAJ DALEJ

Portugalia zamyka stolice z powodu skoku zakażeń

Ostatnie 24 godziny przyniosły w Lizbonie 928 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - jest to najwięcej zachorowań od 19 lutego. Przypadki zarejestrowane w stolicy stanowiły około 75 proc. wszystkich odnotowanych tego dnia w całym kraju. 

W regionie metropolii lizbońskiej obejmującym oprócz miasta stołecznego m.in. Sintrę, Mafrę, Setubal, Seixal i inne miasta mieszka około 27 proc. obywateli Portugalii.

Minister ds. prezydium rządu i modernizacji administracji Mariana Vieira da Silva poinformowała, że w stolicy rozprzestrzenia się Delta – odmiana koronawirusa, którą odkryto po raz pierwszy w Indiach.

– Nie jest łatwo podjąć takie działania, ale wydają się nam niezbędne, aby sytuacja, która panuje obecnie w Lizbonie, nie rozprzestrzeniła się na cały kraj – podkreśliła minister cytowana przez Onet.

Portugalia zimą wprowadziła stan wyjątkowy, który zakończył się 1 maja po pięciu i pół miesiącach, obecnie jednak 14-dniowy wskaźnik zachorowalności na 100 tys. mieszkańców w ciągu zaledwie kilku tygodni wzrósł z 55 do 87.

Portugalia pomarańczową strefą według Rady Europejskiej

Rada Europejska zaktualizowała dzisiaj zalecenia dotyczące swobodnego przepływu osób w związku z pandemią Covid-19, opracowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Zgodnie z najnowszą aktualizacją, Portugalia została w całości oznaczona kolorem pomarańczowym. Na tej samej mapie Polska znalazła się wśród państw zielonych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >