Turysci.pl
Chorwacja

fot. Pixabay/ Kookay

Chorwacja znosi obowiązek testowania na granicy dla podróżnych z Polski

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Chorwacka Wspólnota Turystyczna poinformowała, że polscy turyści będą mogli przekroczyć granice państwa bez dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa - przekazuje TVN24, powołujący się na Chorwacką Wspólnotę Turystyczną. Podobnie wszystkie państwa z zielonej listy PE.

Obecnie, aby wjechać do Chorwacji, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR w stronę Covid-19 lub szybkiego testu antygenowego.

pogoda

IMGW wydało ostrzeżenia przed upałami na cały weekend. Trzeba bardzo uważać podczas pieszych wycieczek

CZYTAJ DALEJ

Chorwacja wpuści turystów z zielonej listy PE bez testów i kwarantanny

Jak poinformowała Chorwacka Wspólnota Turystyczna, podróżni z krajów znajdujących się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) będą mogli wjechać do Chorwacji na takich samych warunkach jak przed pandemią.

Decyzja ta oznacza, że nie będzie więcej konieczne przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa ani odbycie kwarantanny po przyjeździe, o ile wykazuje się oznak choroby i nie miało się bliskiego kontaktu z osobą chorą.

Polska znalazła się na zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, o czym poinformowaliśmy wcześniej. Mapa jest aktualizowana na podstawie aktualnych danych dot. liczby zakażeń, więc przepisy dla podróżnych z Polski mogą jeszcze ulec zmianie.

Jak przekazała CWT dla TVN24, w razie pojawienia się któregoś z polskich województw na liście pomarańczowej lub czerwonej, na granicy Republiki Chorwacji konieczne będzie przedstawienie urzędowego zaświadczenia o zameldowaniu w zielonej strefie. Jak podają, wystarczą w tym przypadku dane wpisane w dowodzie osobistym.

Jak przekazała organizacja, zaświadczenie powinno być wydane w języku angielskim, bądź przetłumaczone przysięgle na język angielski.

Chorwacka organizacja zachęca zagranicznych turystów do skorzystania z dostępnej również w języku polskim aplikacji ENTER CROATIA, która umożliwia dokonanie zgłoszenia online jeszcze przed wjazdem na terytorium Chorwacji.

Turyści, którzy podadzą odpowiednie dane i wyślą zgłoszenie w aplikacji, otrzymają od Policji Granicznej drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Wiadomość zawierać będzie również wszystkie rekomendacje chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >