Turysci.pl

fot. Pixabay/ Kookay

Chorwacja znosi obowiązek testowania na granicy dla podróżnych z Polski

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Chorwacka Wspólnota Turystyczna poinformowała, że polscy turyści będą mogli przekroczyć granice państwa bez dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa - przekazuje TVN24, powołujący się na Chorwacką Wspólnotę Turystyczną. Podobnie wszystkie państwa z zielonej listy PE.

Obecnie, aby wjechać do Chorwacji, konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR w stronę Covid-19 lub szybkiego testu antygenowego.

Chorwacja wpuści turystów z zielonej listy PE bez testów i kwarantanny

Jak poinformowała Chorwacka Wspólnota Turystyczna, podróżni z krajów znajdujących się na tzw. zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) będą mogli wjechać do Chorwacji na takich samych warunkach jak przed pandemią.

Decyzja ta oznacza, że nie będzie więcej konieczne przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa ani odbycie kwarantanny po przyjeździe, o ile wykazuje się oznak choroby i nie miało się bliskiego kontaktu z osobą chorą.

Polska znalazła się na zielonej liście Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, o czym poinformowaliśmy wcześniej . Mapa jest aktualizowana na podstawie aktualnych danych dot. liczby zakażeń, więc przepisy dla podróżnych z Polski mogą jeszcze ulec zmianie.

Jak przekazała CWT dla TVN24, w razie pojawienia się któregoś z polskich województw na liście pomarańczowej lub czerwonej, na granicy Republiki Chorwacji konieczne będzie przedstawienie urzędowego zaświadczenia o zameldowaniu w zielonej strefie. Jak podają, wystarczą w tym przypadku dane wpisane w dowodzie osobistym.

Jak przekazała organizacja, zaświadczenie powinno być wydane w języku angielskim, bądź przetłumaczone przysięgle na język angielski.

Chorwacka organizacja zachęca zagranicznych turystów do skorzystania z dostępnej również w języku polskim aplikacji ENTER CROATIA, która umożliwia dokonanie zgłoszenia online jeszcze przed wjazdem na terytorium Chorwacji.

Turyści, którzy podadzą odpowiednie dane i wyślą zgłoszenie w aplikacji, otrzymają od Policji Granicznej drogą mailową potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia. Wiadomość zawierać będzie również wszystkie rekomendacje chorwackiego Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TVN24

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Świetne wieści od polskich kolei. Miłośnicy atrakcji wodnych i gór będą zachwyceni
Czytaj więcej >

Europa

Tłumy pod jedną z największych europejskich atrakcji. Trudno tu o dobre zdjęcie nawet o świcie
Czytaj więcej >

Europa

W tym kraju możesz nazwać faceta frajerem i się nie obrazi
Czytaj więcej >

Europa

To jeszcze nie koniec "afery ciastowej" w Ryanairze. Lokalne władze się oburzają, a pasażerowie słono płacą
Czytaj więcej >

Europa

Pilny apel MSZ. Odradzają podróże do najmłodszego kraju w Europie
Czytaj więcej >

Europa

Turyści z niepokojem patrzą na kanał w Wenecji. Woda przybrała tam nietypowy kolor
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Europa

Europa

Magda Antoł

Przez niewiedzę zapłacisz niemal 1000 zł mandatu. W tym kraju lepiej znać lokalne prawo
Czytaj więcej >
Europa

Magda Antoł

Prawdziwi strongmani Tatr. Potrafią unieść na raz kilkadziesiąt kilogramów
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Ważna zmiana dla podróżujących do Chorwacji. Nowe zasady wejdą w życie na dniach
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Ceny wycieczek w górę? Popularne kierunki pod presją
Czytaj więcej >
Europa

Natalia Księżak

Przełomowa technologia na nowym europejskim lotnisku. Kontrola lotów będzie 450 km dalej
Czytaj więcej >
Europa

Marlena Kaczmarek

Kuriozalne ograniczenia we Włoszech. Na nieświadomych turystów czekają wysokie mandaty
Czytaj więcej >