Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Nożownik zaatakował tłum ludzi w Sydney. Rośnie liczba ofiar
Natalia Księżak
Natalia Księżak 13.04.2024 14:47

Nożownik zaatakował tłum ludzi w Sydney. Rośnie liczba ofiar

atak sydney
DAVID GRAY/AFP/East News

Rośnie liczba ofiar ataku nożownika w Sydney. 6 osób nie żyje, a 8 w ciężkim stanie zostało przewiezionych do szpitali. Napastnik wpadł w tłum ludzi w centrum handlowym i wywołał panikę. Ewakuowano setki osób.

Według światków, w tłumie słychać było również strzały. Napastnik atakował na oślep - ranił przypadkowe osoby, w tym kobietę z dziewięciomiesięcznym dzieckiem.

Atak w Sydney. Nie żyje 6 osób

Do ataku doszło w centrum Sydney w sobotę po południu czasu lokalnego, czyli rankiem czasu polskiego.

Australijskie media informują, że mężczyzna w wieku około  30-lat zaatakował w zatłoczonym centrum handlowym. Napastnik dźgał nożem przypadkowych klientów, w tym kobietę z dziewięciomiesięcznym dzieckiem.

Nożownik wpadł do centrum handlowego

Centrum handlowe ogarnęła panika. Na zdjęciach i nagraniach udostępnionych w mediach społecznościowych widać ludzi uciekających z centrum handlowego i zmierzające w jego kierunku pojazdy służb.

Część osób próbowała wydostać się z budynku, niektórzy zamykali się w znajdujących się w centrum sklepach. “Ten facet był szalony, kompletnie naćpany, potykał się ”- powiedział jeden ze świadków, cytowany przez portal news.com.au.

 

Rośnie liczba ofiar ataku

“Sydney Morning Herald” informuje, że w wyniku ataku życie straciło 6 osób. Jedna z ofiar zmarła w szpitalu. Ośmiu innych poszkodowanych trafiło do szpitali.

Nie żyje również napastnik, który został zastrzelony przez policjantkę. Zarówno jego tożsamość, jak i motywy działania na razie nie są znane.