Turysci.pl > Australia

Australia

Australia to pustkowia i surowy klimat, tylko dla najbardziej odpornych. Z tego powodu często obierana jest za cel przez podróżników spragnionych wrażeń.

rekin katamaran
06.09.2023 20:21 Rekiny rozszarpały katamaran. Marynarze mieli nim płynąć dookoła świata

Marynarze zgłosili sygnał SOS po tym jak ich katamaran został wielokrotnie zaatakowany przez rekiny. Statek poszedł na dno. Życie załogi łodzi było zagrożone.Akcja ratunkowa była bardzo trudna - toczyła się 835 km od najbliższego wybrzeża. 

rekin atak
28.08.2023 12:36 To kolejny atak rekina przy tej plaży. 44-letni surfer walczy o życie w szpitalu

44-letni surfer walczy o życie po dotkliwym ataku rekina. Mężczyzna stracił stopę w wyniku walki ze zwierzęciem. Lokalne media informują, że udało mu się dopłynąć do brzegu, gdzie pomógł mu świadek tego zdarzenia. Służby monitorują wybrzeże, w sprawie prowadzone jest dochodzenie. Wyjaśniamy, dlaczego rekiny coraz częściej atakują ludzi. 

Dziwny obiekt na plaży w Australii
18.07.2023 21:02 Woda wyrzuciła na brzeg tajemniczy obiekt. Pochodzi z kosmosu!

Poranne spacery po plażach potrafią być niezwykle ciekawe i to nie tylko ze względu na urokliwe wschody Słońca. W Australii turyści od kilku dni snuli teorie spiskowe na temat tajemniczego cylindra, który na plażę wyrzuciła woda.Zaskakującego odkrycia na plaży w pobliżu Green Hea na zachodzie Australii dokonano już kilka dni temu. Zarówno internauci, jak i eksperci prześcigali się w teoriach spiskowych. Nie brakowało nawet opinii, że obiekt pochodzi z kosmosu. Co ciekawsze, to właśnie oni mogą mieć rację.

Kosz na śmieci
26.06.2023 08:45 Polka wróciła z Australii do Polski i zachwyca się koszami na śmieci. Zwróciła uwagę również na inne kwestie

Podczas gdy w Polsce zaczęły się wakacje, a wiele osób wyjeżdża za granicę, niektórzy decydują się na przyjazd do ojczyzny. Na taki pomysł wpadła również Gosia – tiktokerka i instagramerka znana  z profilu @rodzinawaustralii.Gosia wraz z rodziną pięć lat temu postanowiła spakować walizki i przenieść się do Australii. Codzienność swoją i jej najbliższych pokazuje w mediach społecznościowych. Cała rodzina postanowiła jednak niedawno na krótko wrócić do Polski. Tę okazję influencerka wykorzystała na nagranie krótkiego filmiku o różnicach między Polską a Australią.

AmpleFolk
25.05.2023 17:02 Influencerka plus size upokorzona na lotnisku. Załoga była bezwzględna

Do przykrej sytuacji doszło na lotnisku Avalon w Australii. Podróżująca influencerka, która na Insagramie występuje pod pseudonimem AmpleFolk podzieliła się ze swoimi fanami tym, w jaki sposób została potraktowana przez załogę Jetstar Airways. Pracownicy linii lotniczej doprowadzili modelkę plus size do łez.Osoby w większym rozmiarze często muszą się borykać z pewnymi niedogodnościami podczas podróży. Jedna z influencerek plus size niedawno miała bardzo przykre doświadczenie z australijską linią lotniczą.

Lotopałanka znaleziona na balkonie
09.05.2023 06:55 "Latający zwierz" znaleziony na balkonie w Warszawie. Nietypowego gościa z Australii namierzył kot

Egzotyczne gatunki zdecydowanie częściej oglądamy w zoo, niż we własnych mieszkaniach. Jednak w przypadku mieszkańca warszawskiej Białołęki było inaczej. Australijski “latający wiewiór” wpadł bowiem z wizytą na jego balkon.Historia pełna jest nietypowych zwierząt, które przez przypadek trafiały do mieszkań. Najczęściej niezauważone wkradają się do walizek podczas podróży i tak przylatują do Polski. Choć i tak najsłynniejszym "egzotycznym zwierzęciem" pozostaje "krakowski lagun", czyli rogalik zwisający z jednego z drzew. W Warszawie nietypowego gościa na balkonie namierzył kot.

Bagaż
26.04.2023 12:19 Strażnicy byli w szoku. Prześwietlenie ujawniło, co młoda kobieta chciała wnieść na pokład

28-letnia kobieta chyba nie spodziewała się, że jej walizka będzie dokładnie sprawdzana na lotnisku, bo ukryła w niej broń. Strażników zdziwiło już zdjęcie rentgenowskie bagażu, ale dopiero kiedy wydobyli pistolet na światło dzienne, osłupieli.

Zaćmienie Słońca
19.04.2023 17:41 Hybrydowe zaćmienie Słońca coraz bliżej. To ekstremalnie rzadkie zjawisko

Natura regularnie nas zaskakuje, a jedną z dziedzin, które przyprawiają o zawrót głowy, jest astronomia. To właśnie w kosmosie bardzo często dochodzi do niesamowitych zdarzeń, które można podziwiać z Ziemi. Tak też będzie podczas hybrydowego zaćmienia Słońca.Światowe media od kilku dni rozpisują się na temat hybrydowego zaćmienia Słońca, które już w czwartek 20 kwietnia będzie można obserwować na terenie niewielkiej części naszego globu. Ogromne zainteresowanie jest w pełni uzasadnione, ponieważ w tym stuleciu będzie ono miało miejsce jedynie siedem razy.

Obrączkowe zaćmienie Słońca
15.04.2023 18:38 Zaćmienie Słońca coraz bliżej. To jedno z najrzadszych zjawisk w tym stuleciu

Astronomia to fascynująca dziedzina, która bacznym obserwatorom odwdzięcza się niesamowitymi zjawiskami. Jedno z nich będzie miało miejsce już 20 kwietnia. Właśnie wtedy doświadczymy niezwykle rzadkiego hybrydowego zaćmienia Słońca.Zaćmienie Słońca to bez wątpienia jedno z najbardziej fascynujących zjawisk. Na kilkadziesiąt sekund nasza gwiazda znika w cieniu niewielkiego ziemskiego satelity. Kwietniowe zaćmienie będzie jednak znacznie ciekawsze od pozostałych. W tym samym czasie będzie można bowiem obserwować dwie jego formy.

Najgłębiej żyjące ryby na dnie Oceanu Spokojnego
06.04.2023 08:36 Nikt wcześniej nie wierzył, że ryby mogą żyć w takich warunkach. Nowy gatunek wytropiły morskie roboty

Japońscy i australijscy naukowcy zanurzyli specjalne roboty morskie w Rowie Izu-Ogasawara na Oceanie Spokojnym, na południe od Wysp Japońskich. Chcieli znaleźć najgłębiej żyjącą rybę na świecie. Tuż przy dnie sfilmowali przedstawicielki nieznanego wcześniej gatunku.

Śnięte ryby w Australii
21.03.2023 08:30 Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ

Po powierzchni rzeki Menindee Weir w pobliżu miasta Broken Hill w południowo-wschodniej części Australii pływają miliony śniętych ryb. Świadkowie opowiadają, że martwe zwierzęta zakorkowały przepływ. - Przerażający widok i okropny zapach - komentują. Specjaliści wiedzą, jak do tego doszło. 

Różowe niebo
23.07.2022 15:25 Australia: Niebo nagle zmieniło kolor na różowy. Przyczyna zjawiska zaskakuje

Mieszkańcy australijskiego miasteczka Mildury najedli się strachu, kiedy pewnego wieczoru niebo rozświetliła różowa poświata. Wielu z nich obawiało się, że to zwiastun nadchodzącej apokalipsy bądź lądowania obcych. W rzeczywistości przyczyna nie miała nic wspólnego z końcem świata czy innymi zjawiskami paranormalnymi. Niecodzienny widok nad miastem można było zaobserwować we wtorek, 19 lipca w mieście Mildura na północy stanu Wiktoria. Świadkowie natychmiast złapali za telefony, a zdjęcia tajemniczego zjawiska zaczęły krążyć w mediach społecznościowych.

Jezioro
17.05.2022 11:27 Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Turysta odwiedzał rejon Adels Grove w Australii. W pewnym momencie postanowił wykąpać się w jeziorze, do którego malowniczo spadał wodospad. Nie spodziewał się, że w wodzie czai się trzymetrowy potwór.Mężczyzna został zaatakowany przez krokodyla słodkowodnego, który pływał w tym samym jeziorze. Gad najprawdopodobniej poczuł się zagrożony i poirytowany nowo przybyłym intruzem. Zwierzę zaatakował mężczyznę.

covid-19-ge95e04765 1280
24.03.2022 22:23 Australia otwiera granice dla turystów. Trzeba spełnić jeden warunek

Australia od 21 lutego ponownie otworzy się dla wszystkich zagranicznych przyjezdnych, którzy posiadają wizę i są w pełni zaszczepieni - poinformował w poniedziałek premier Scott Morrison. Australia zamknęła swoje granice na początku pandemii COVID-19, w marcu 2020 roku, i od tego czasu pozostawała zamknięta dla turystów. W końcu zdecydowano się jednak wpuścić zagranicznych podróżnych.

Australia
24.03.2022 22:21 Australia. Atak zimy w Tasmanii. Najzimniejsza listopadowa noc od 70 lat

Australia. W ostatnich dniach w Tasmanii, gdzie obecnie kończy się wiosna, doszło do zimy. W regionie spadł śnieg, a ponadto zanotowano rekordowo niską jak na listopad temperaturę, która wyniosła niecałe 3 stopnie Celsjusza. Jest to najniższy wynik od prawie 70 lat. Nieoczekiwany atak zimy miał miejsce w Tasmanii wyspie u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Chociaż na kontynencie kończy się wiosna i już niebawem rozpocznie się lato, w ostatnich dniach spadł tam śnieg.Mieszkańcy najmniejszego australijskiego stanu mogli zobaczyć przez okno powrót zimy. Ośnieżone zostały drogi i budynki, a temperatura spadła do 3 stopni Celsjusza. Ostatnio tak zimno w tym miesiącu było w 1953 roku.

australia zaginięcie
24.03.2022 22:20 Australia. Zaginięcie 4-latki podczas wycieczki. Wyznaczono nagrodę za pomoc w odnalezieniu

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w tajemniczych okolicznościach w sobotę nad ranem na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Wyznaczono nagrodę w wysokości miliona dolarów za pomoc w odnalezieniu dziecka.Dziewczynka zaginęła podczas wycieczki z rodzicami na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Według służb najprawdopodobniej została porwana z namiotu, w którym spała.

Australia
24.03.2022 22:19 Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Premier Australii Scott Morrison zapowiedział podczas wtorkowej konferencji, że zagraniczni turyści nie odwiedzą tego kraju przed końcem 2021 roku. Proces otwarcia granic ma rozpocząć się jeszcze w listopadzie, jednak priorytet będą mieli Australijczycy, a po nich zagraniczni studenci i wykwalifikowani pracownicy.Australia od samego początku pandemii pozostaje niedostępna dla zagranicznych turystów. Według zapowiedzi tamtejszego rządu będzie mogło się to zmienić dopiero w przyszłym roku.

samolot
24.03.2022 22:18 Qantas wpuści na pokład swoich samolotów tylko podróżnych z certyfikatem szczepienia

Australijskie linie lotnicze Qantas podjęły decyzję o wymogu szczepienia wszystkich swoich pracowników. Również po otwarciu granic Australii, na pokład ich samolotów wsiądą tylko zaszczepieni - dotyczyć to będzie także pasażerów.Linie lotnicze Qantas wpuszczą na pokład swoich samolotów tylko osoby z certyfikatem szczepienia. Według danych przewoźnika już 9 na 10 zatrudnionych przyjęło jeden z dostępnych preparatów albo planuje to zrobić.

earth-11048 1280
24.03.2022 22:17 Wielka Rafa Koralowa ma trafić na listę zagrożonego dziedzictwa. Jest rekomendacja UNESCO

Stan Wielkiej Rafy Koralowej pogarsza się z dnia na dzień. Wpływ na taki stan ma przede wszystkim globalne ocieplenie klimatu, które przyczynia się do wzrostu temperatury wody. Zmiany widać gołym okiem - Rafa na przestrzeni lat zaczęła tracić swoje kolory.Wielka Rafa Koralowa w 1981 roku została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wkrótce może trafić jednak na listę zagrożonego światowego dziedzictwa - taką rekomendację wydała instytucja. ONZ poinformowała, że powinno stać się to jeszcze w czerwcu.

sand-465724 1280
24.03.2022 22:16 Australia. Rekin zaatakował 10-letnie dziecko

Rekin zaatakował 10-letniee dziecko nurkujące w zatoce w pobliżu Coral Bay w Australii Zachodniej. Chłopiec doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany helikopterem do szpitala. U wybrzeża miejscowości Coral Bay w Australii Zachodniej doszło do ataku rekina. Ranny został 10-letni chłopiec, który został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Australia rozważa zamknięcie granic do 2022 roku
24.03.2022 22:14 Simon Birmigham: Australia rozważa zamknięcie granic do końca 2021 roku

Australia rzekomo rozważa utrzymanie zamkniętych granic do końca bieżącego roku, a nawet możliwe, że na początku przyszłego. Taką wersję przedstawił tamtejszy minister finansów, Simon Birmigham. Co więcej, dodał, że obywatele nie chcą otwarcia kraju. Simon Birmigham sugeruje, że Australia może nie otworzyć się na międzynarodowe podróże nawet na początku przyszłego roku Polityk podkreśla, że obywatele sami nie chcą otwarcia granic, by koronawirus nie spustoszył kontynentuObecnie Australia tworzy bańkę podróżniczą z Nową Zelandią. Inne kraje obowiązuje zakaz ruchu o charakterze turystycznymW czwartek w rozmowie ze Sky News minister finansów i senator Simon Birmigham zasugerował, że Australia rozważa utrzymanie zamknięcia granic co najmniej do końca 2021 roku. Jak podaje TVP Info, polityk miał powiedzieć, że kraj ten prawdopodobnie nie otworzy się nawet na samym początku przyszłego roku. Ma być to skutek oczekiwania na globalne wprowadzenie akcji szczepienia ludzi preparatami przeciwko COVID-19.

Nowa Zelandia wykryła covid-19 na lotnisku
24.03.2022 22:13 Zakażony pracownik lotniska w Nowej Zelandii. Władze: Przypadek nie ma związku z otworzeniem granic

Nowa Zelandia, wraz z Australią, utworzyły bańkę podróżniczą. Kraje te otworzyły w poniedziałek granice dla siebie nawzajem, wpuszczały podróżnych, a już we wtorek ogłoszono przypadek zakażenia koronawirusem u pracownika lotniska. Władze twierdzą jednak, że nie ma on związku ze zmianą przepisów. Dzień po otwarciu granic Nowej Zelandii dla Australijczyków, wykryto zakażenie u członka obsługi portu lotniczegoRządy obu krajów zapowiadają, że ta sytuacja nie doprowadzi do ponownego zamknięcia granicWiadomo, że zakażony zajmował się sprzątaniem samolotów, które przylatywały z tzw. czerwonej strefy. Zdarzenie ma nie mieć związku ze zmianą przepisów dot. podróżnych z AustraliiNowa Zelandia w czasie pandemii niemalże zupełnie zamknęła się przed światem. Obowiązujące tam restrykcje dla podróżnych były bardzo surowe, a wszystko zmieniło się dopiero w poniedziałek. Właśnie tego dnia kraj ten stworzył tzw. bańkę podróżniczą z Australią, umożliwiając przekraczanie granic mieszkańcom. Dzień później, we wtorek, władze poinformowały o nowym przypadku zakażenia na lotnisku. Media powiązały te sprawy, ale premier oficjalnie ogłosiła, że otwarcie granic dla Australii nie ma żadnego związku z nowym zakażonym.

Australia i Nowa Zelandia
24.03.2022 22:13 Australia i Nowa Zelandia tworzą bańkę podróżniczą. Otwierają się, ale tylko dla siebie nawzajem

Australia i Nowa Zelandia otwierają granice, ale jedynie dla siebie nawzajem. Kraje utworzyły tzw. bańkę podróżniczą, w ramach której mieszkańcy mogą swobodnie się przemieszczać. Po raz pierwszy od ponad roku będą mogli odwiedzić swoje rodziny.Lokalne telewizje Australii i Nowej Zelandii od rana pokazują spotkania bliskich na lotniskach po roku rozłąki. Jest to efekt utworzenia tzw. bańki podróżniczej między tymi dwoma krajami. Wiele rodzin zostało rozdzielonych przez obowiązujące dotychczas restrykcje.

australia cyklon
24.03.2022 22:13 Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię. Wcześniej spowodował śmierć 218 osób

Cyklon tropikalny Seroja uderzył w Australię Zachodnią, pomiędzy miastami Kalbarri i Gregory. Wcześniej ten sam żywioł spowodował śmierć co najmniej 218 osób - 176 w Indonezji i 42 w Timorze Wschodnim.Cyklon uderzył w Australię 11 kwietnia około godz. 13:30 czasu polskiegoW regionie pojawił się silny wiatr i intensywne opady deszczuJest to najbardziej śmiercionośny cyklon tropikalny na świecie w 2021 rokuCyklon, który uderzył dzisiaj w Australii, jest najbardziej śmiercionośnym na świecie odnotowanym w 2021 roku - poinformował profil Kataklizmy w Polsce i na świecie na Facebooku.

Nowa Zelandia otwiera korytarz podróżniczy z Australią
24.03.2022 22:12 Nowa Zelandia zgodziła się na przyjmowanie podróżnych z Australii

Nowa Zelandia wprowadziła wyjątkowo restrykcyjne przepisy pandemiczne zarówno dla swoich obywateli, jak i podróżnych z innych krajów. Ruch turystyczny został tam praktycznie całkowicie wstrzymany, nawet dla mieszkańców sąsiedniej Australii. We wtorek jednak tamtejszy rząd w końcu zmienił zdanie. Australia już w październiku zgodziła się na podróże do Nowej Zelandii, jednak wyspa nie odwzajemniła tego gestuWładze NZ aż do wtorku 6 kwietnia nie zgadzały się na otwarcie granic dla jakichkolwiek podróżnych z zagranicy Nowe zasady obowiązywać mają od 19 kwietnia i dotyczyć będą osób, które w Australii spędziły co najmniej 14 dniAustralia jakiś czas temu zezwoliła swoim mieszkańcom na podróże do Nowej Zelandii, tam jednak czekała na nich obowiązkowa, 2-tygodniowa kwarantanna. Mieszkańcy wyspy również mogli dotrzeć na kontynent, ale po powrocie do domu znów poddać się musieli izolacji. Już 19 kwietnia jednak ma się to zmienić na skutek stworzenia między tymi państwami tzw. korytarza powietrznego.

podróże australia
24.03.2022 22:12 Australia i Nowa Zelandia utworzą „bańkę podróżną". Będzie można podróżować między nimi bez kwarantanny

Podróże między Australią a Nową Zelandią będą mogły odbywać się bez kwarantanny. Również liczba lotów między Auckland, Wellington, Christchurch i Queenstown a ośmioma portami w Australii, przede wszystkim Brisbane, Melbourne, Sydney, Perth czy Adelajdą, zostanie zwiększona.Podróże w czasie pandemii koronawirusa są ograniczone ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń. Na szczęście zarówno Australia jak i Nowa Zelandia to państwa, gdzie udało się powstrzymać transmisję wirusa. Z tego powodu powstanie między nimi „bańka podróżna"

australia powodzie
24.03.2022 22:12 Rekordowe powodzie w Australii. Ewakuowano tysiące ludzi

Australia mierzy się z potężnym żywiołem. Wschodnią część kontynentu sparaliżowały obfite opady deszczu. Synoptycy twierdzą, że powodzie są tam największe od 50 lat. Tysiące osób musiało zostać ewakuowanych po tym, kiedy ich miasta zostały odcięte od reszty państwa przez masę wody. Australia zmaga się z rekordowymi opadami deszczu i powodziamiDo tej pory ewakuowano 18 tys. osóbSynoptycy przewidują, że opady potrwają co najmniej do połowy tygodniaAustralia walczy ze skutkami ogromnych powodzi. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, konieczne było ewakuowanie tysięcy ludzi w regionie Nowa Południowa Walia, który zmaga się z klęską żywiołową.

australia
24.03.2022 22:10 Lekcje o zmianach klimatu trafiają do szkół. Pierwszy kraj już się zdecydował

Australia wciąż walczy z żywiołem, a Nowa Zelandia stara się uświadomić społeczeństwo o wpływie, jaki ma na całą kulę ziemską. Postanowiono wprowadzić do szkół lekcje o zmianach klimatu, aktywizmie i lęku ekologicznym. Okazuje się, że wielu młodych ludzi czuje wewnętrzny niepokój przez nieustannie napływające, negatywne informacje z całego świata o zmianach, jakie zachodzą w środowisku. James Shaw, minister ds. zmian klimatu i współprzewodniczący rządzącej partii Zielonych, zwraca uwagę na powszechny wśród młodzieży lęk ekologiczny, który jest kwalifikowany jako zaburzenie psychiczne od 2017 roku.– Codziennie w mediach społecznościowych widzą różne rzeczy i praktycznie żadna z nich nie jest dobrą wiadomością, a poczucie bezsilności z tego powodu jest niezwykle niepokojące – poinformował minister.

  • 1
  • 2