Turysci.pl
Różowe niebo

twitter/sarah_tomlinson

Australia: Niebo nagle zmieniło kolor na różowy. Przyczyna zjawiska zaskakuje

23 Lipca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Mieszkańcy australijskiego miasteczka Mildury najedli się strachu, kiedy pewnego wieczoru niebo rozświetliła różowa poświata. Wielu z nich obawiało się, że to zwiastun nadchodzącej apokalipsy bądź lądowania obcych. W rzeczywistości przyczyna nie miała nic wspólnego z końcem świata czy innymi zjawiskami paranormalnymi.

Niecodzienny widok nad miastem można było zaobserwować we wtorek, 19 lipca w mieście Mildura na północy stanu Wiktoria. Świadkowie natychmiast złapali za telefony, a zdjęcia tajemniczego zjawiska zaczęły krążyć w mediach społecznościowych.

Mieszkańców przeraziło różowe światło nad miastem

Różowa łuna rozlewająca się nad budynkami spowodowała dezorientację u mieszkańców Mildura. Jak podaje BBC, część gapiów obawiała się, że w stronę naszej planety leci niebezpieczna asteroida bądź spełniły się przewidywania pisarzy science fiction, a ludzkość czeka inwazja złowrogich przybyszów z kosmosu.

- Zastanawiałam się, co to do diabła jest - opowiada Tammy Szumowski, mieszkanka Mildury w Australii w rozmowie z BBC. - Przed dziećmi próbowałam jednak zachować zimną krew. Mówiłam im, że nie ma się czym martwić - dodaje.

Z kolei inna mieszkanka Mildury - Nikea Champion najpierw sądziła, że to po prostu nieznane jej zjawisko astronomiczne, jednak z czasem różowa poświata zaczęła jej się kojarzyć z otwierającym się portal do innego wymiaru niczym w popularnym obecnie serialu "Stranger Things".

- Pomyślałam: Vecna, czy to ty? - mówiła dziennikarzom Champion, odwołując się do głównego antagonisty czwartego sezonu serialu.

Wodospad w Zambii

Kierunek Zambia. Jakie tajemnice skrywa jeden z najpiękniejszych krajów w Afryce?

CZYTAJ DALEJ

Wyjaśnienie zjawiska okazało się prozaiczne

Jak się wkrótce okazało, zmiana koloru nieba nie miała nic wspólnego z żadną z teorii spiskowych, które zaczęły krążyć w Internecie. Powodem, dla którego niebo nad australijskim miasteczkiem zaświeciło na różowo było naświetlanie upraw na pobliskiej plantacji marihuany.

Mieszkańcy dowiedzieli się, że na obrzeżach miasta znajduje się obiekt firmy Cann Group, która zajmuje się hodowlą konopi medycznych. Rzecznik przedsiębiorstwa Peter Crock wyjaśnił, że doszło do usterki i w związku z faktem, iż noc była pochmurna, hydroponiczne światła odbijały się od nich, tworząc "zachód słońca na sterydach". Niezwykłe zjawisko na niebie można było podziwiać przez prawie godzinę.

Warto zaznaczyć, że medyczna marihuana została zalegalizowana w Australii w 2016 roku, jednak jej rekreacyjne używanie jest zakazane. Ze względów bezpieczeństwa lokalizacje gospodarstw, w których hoduje się konopie indyjskie, są utajnione.

  1. Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

  2. Kierunek Zambia. Jakie tajemnice skrywa jeden z najpiękniejszych krajów w Afryce?

  3. Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: wydarzenia.interia.pl

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >
pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >