Turysci.pl
Turysta canva PRO

fot. Orbon Alija, canva.com

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

7 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Okres wakacyjny trwa w najlepsze. Polacy tłumnie wyjeżdżają na wczasy, by chociaż na chwilę odpocząć od życia codziennego. Jednak niezależnie od tego, jaki kierunek obiorą, powinni pamiętać o kilku błędach, które nagminnie popełniają turyści. Unikając ich, sprawią, że wyjazd okaże się przyjemniejsze zarówno dla nich, jak i osób z zewnątrz.

Wielu z nas lubi wyśmiewać innych, jednocześnie zapominając o swoich błędach. Żaden turysta nie jest bez grzechu i popełnia drobne błędy. Zdradzamy, jakie są najgorsze zachowania na wakacjach.

Brak ochrony przeciwsłonecznej

Nikt nie chce spędzić swojego urlopu w pokoju hotelowym, chowając się przed słońcem. Jednak aby uniknąć takiego nieszczęścia, należy dobrze przygotować się przed wyjazdem i zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym. Przebywając na zewnątrz, zawsze jesteśmy narażeni na zgubne działanie promieni słonecznych, które — przede wszystkim w przypadku osób z jasną karnacją — potrafią spalić skórę na czerwono. Krem z wysokim filtrem oraz kapelusz z szerokim rondem czy czapka z daszkiem są konieczne zarówno podczas górskich podróży, jak i w trakcie wylegiwania się na plaży. Nie powinno się także zapominać o odpowiednim nawodnieniu.

Odpowiednie obuwie

Widok osób wspinających się po górach w klapkach czy sandałach zaskakuje za każdym razem. Trzeba pamiętać, że odpowiednie obuwie jest konieczne zarówno dla naszego bezpieczeństwa, jak i samego komfortu. Bez dobrze dobranych butów możemy sprawić, że wycieczka stanie się koszmarem. Nie dotyczy to wyłącznie wspinaczek górskich, ale również długich spacerów po mieście czy wsi. Nie męczmy naszych stóp.

Otwarty bar

Wyjazdy All Inclusive stale cieszą się ogromną popularnością. Zachęcają m.in. otwartym barem, dzięki któremu można pić prawie bez przerwy. Turyści często popełniają tu błąd i praktycznie nie wypuszczają szklanki z ręki. Warto jednak dwa razy się zastanowić, zanim kolejny raz przechylimy kieliszek. Możemy nie tylko popsuć sobie opinie w hotelu, ale również zafundować sobie ciężki poranek.

Sikanie do basenu

Ten punkt dla wielu osób może brzmieć odrażająco. Mimo to wciąż głośno o przypadkach, w których ktoś skorzystał z basen, jak z toalety. Lepiej jednak powstrzymać się przed taką "praktyką" zarówno dla dobra innych wczasowiczów, jak i pracowników hotelu.

Bryczką nad Morskie Oko

Drogę nad Morskie Oko uważa się za jedną z łatwiejszych w polskich górach. Mimo to wiele osób wciąż decyduje się dotrzeć do celu za pomocą bryczki ciągniętej przez konie. Miłośnicy zwierząt jednak regularnie przestrzegają przed tą decyzją. Zwierzęta często są przemęczone i bywa, że padają z wycieńczenia na środku trasy.

Wyrzucanie śmieci

Ten grzech popełniają nie tylko turyści, ale i mieszkańcy Polski w trakcie całego roku. Przez brak odpowiedzialności lasy, plaże czy ścieżki turystyczne wyglądają jak wysypiska śmieci, co koniec końców tragicznie wpływa na środowisko naturalne. Pamiętajmy, by nigdy nie zostawiać za sobą bałaganu!

Trofeum z hotelu?

Nadal wielu turystów zabiera ze swojego pokoju hotelowego różne "pamiątki". Należą do nich ręczniki, poduszki, a nawet rolety. Pamiętajmy, że wszystkie te przedmioty należą do właściciela hotelu, a wynoszenie ich jest zwyczajną kradzieżą.

  1. Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

  2. Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

  3. Dziecko wrzeszczy przez 8 godzin trwania lotu. Trudno wyobrazić sobie gorszy scenariusz

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Niezwykłe miejsca na świecie/East News

Niezwykłe miejsca na świecie. Zupełnie jak z innej planety

Zobacz galerię >

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Źródło: polskazachwyca.pl, turystyka.wp.pl

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >