Turysci.pl
Australia

fot. Youtube/ Reuters

Australia. Atak zimy w Tasmanii. Najzimniejsza listopadowa noc od 70 lat

16 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Australia. W ostatnich dniach w Tasmanii, gdzie obecnie kończy się wiosna, doszło do zimy. W regionie spadł śnieg, a ponadto zanotowano rekordowo niską jak na listopad temperaturę, która wyniosła niecałe 3 stopnie Celsjusza. Jest to najniższy wynik od prawie 70 lat.

Nieoczekiwany atak zimy miał miejsce w Tasmanii wyspie u południowo-wschodnich wybrzeży Australii. Chociaż na kontynencie kończy się wiosna i już niebawem rozpocznie się lato, w ostatnich dniach spadł tam śnieg.

Mieszkańcy najmniejszego australijskiego stanu mogli zobaczyć przez okno powrót zimy. Ośnieżone zostały drogi i budynki, a temperatura spadła do 3 stopni Celsjusza. Ostatnio tak zimno w tym miesiącu było w 1953 roku.

Ryanair

Ryanair znosi obowiązkowe opłaty za wybór miejsca dla rodzin z dziećmi

CZYTAJ DALEJ

Śnieg w Australii na koniec wiosny

Luke Johnston z Biura Meteorologii (BOM) w rozmowie z ABC News przekazał, że w rejonach Płaskowyżu Centralnego i Zachodniego nasypało aż 30 cm śniegu, a w kilku miejscowościach zanotowano temperaturę oscylującą wokół 2 stopni Celsjusza.

Śniegu nasypało również w stolicy regionu, Hobart. Tam słupki rtęci pokazywały jedynie 2,9 stopni. Jest to najniższa wartość zanotowana w kraju w listopadzie od 1953 roku, a więc od prawie 70 lat.

W wielu miejscach drogi pokrył śnieg, a także lód, w związku czym policja zaapelowała do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Ograniczona była również widoczność.

Powrót zimy w Australii związany jest z napływem zimnego powietrza znad Antarktydy. Według meteorologów w tym tygodniu pogoda znacznie się poprawi, jednak miejscami może obficie padać deszcz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl.

Każdy miłośnik Tatr z łatwością odpowie na 6 pytań

Pytanie 1 z 6

Na którym szczycie znajduje się słynny metalowy krzyż?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RadioZet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >