Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > O krok od tragedii. “Skakała i wymachiwała rękoma”. Pilot samolotu jej nie dostrzegł
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 06.11.2023 08:07

O krok od tragedii. “Skakała i wymachiwała rękoma”. Pilot samolotu jej nie dostrzegł

Samolot
Fot. Shutterstock/EQRoy, X/@9NewsSyd

Spóźnienie na samolot to najgorsze co może się przydarzyć podróżnym. Pozostaje wówczas czekać na kolejny samolot, a to wiąże się z dodatkowymi niekiedy wysokimi kosztami. Zupełnie inaczej postanowiła zrobić pewna pasażerka. Nagle wbiegła tuż na płytę lotniska tuż przed samolot.

Nagranie, na którym widać jak spóźniona pasażerka próbuje zwrócić na siebie uwagę, obiegło sieć.

Podróżna spóźniła się na swój lot

Linie lotnicze zawsze zalecają swoim pasażerom, by ci stawiali się na lotnisku odpowiednio wcześnie. Odprawa i przejście przez punkt kontrolny niekiedy może się wydłużyć, więc nie warto ryzykować i pojawiać się na ostatnią chwilę. Zawsze lepiej mieć przynajmniej pół godziny w zapasie.

W przypadku gdy pasażer nie stawi się o odpowiednim czasie na wskazany lot, nie przysługuje mu prawo do zwrotu lub zmiany biletu, ale takie kwestie powinny być zawsze skonsultowane z daną linią lotniczą, z którą podróżujemy. Dodatkowy stres i dodatkowe koszta, tego obawia się każdy. Pewna kobieta, która przybyła na lotnisko zbyt późno, postanowiła nie czekać na kolejny lot. Zrobiła coś skrajnie nieodpowiedzialnego, a całość została nagrana. 

Niebezpieczny incydent na lotnisku. To mogło skończyć się tragicznie

Sytuacja miała miejsce w środę, 29 października na lotnisku w Canbarze w australijskiej dzielnicy Majura. Zdesperowana i spóźniona na swój lot kobieta postanowiła prędko interweniować. Wybiegła na płytę lotniska, gdzie stał załadowany samolot linii QuantasLink lecący do Adelajdy. Pilot szykował się do startu, jednak kobieta myślała, że jeszcze ma szanse wejść na pokład.

Wybiegła tuż przed maszynę. “Próbowała nakrzyczeć na pilota, chciała zwrócić jego uwagę i podskoczyć. To było dziwne” - powiedział naoczny świadek Simon Hales. 

Jak kobiecie udało się znaleźć tuż przed samolotem?

Według świadka sytuacji nieuprawniona kobieta przebiegła szybko obok kontroli bezpieczeństwa i wtargnęła na pas startowy. Próbowała zatrzymać samolot, krążyła i skakała wokół niego.

Na miejscu znalazła się policja federalna (AFP) i natychmiast zatrzymała nierozważną kobietę. Cały incydent spowodował, że wszystkie samoloty zostało opóźnione o ok. 10 minut.