Turysci.pl
australia zaginięcie

fot. Australian Federal Police

Australia. Zaginięcie 4-latki podczas wycieczki. Wyznaczono nagrodę za pomoc w odnalezieniu

21 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 16 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Czteroletnia Cleo Smith zaginęła w tajemniczych okolicznościach w sobotę nad ranem na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Wyznaczono nagrodę w wysokości miliona dolarów za pomoc w odnalezieniu dziecka.

Dziewczynka zaginęła podczas wycieczki z rodzicami na kempingu Quobba Blowholes na zachodzie Australii. Według służb najprawdopodobniej została porwana z namiotu, w którym spała.

Milonerzy

Pani Hanna wykorzystała wszystkie koła ratunkowe na pytanie o Jugosławię

CZYTAJ DALEJ

Australia. Zaginięcie 4-latki na kempingu

Rodzina Smithów w ubiegły weekend wybrała się na wycieczkę do Quobba Blowholes, gdzie rozbili namiot na jednym z kempingów. Rodzice Cleo w sobotę rano odkryli zaginięcie dziewczynki.

Rodzice przekazali policji, że ostatni raz widzieli dziewczynkę ok. godz. 1:30 w nocy z piątku na sobotę, gdy czterolatka spała w śpiworze na dmuchanym materacu, tuż obok łóżeczka swojej młodszej siostry.

Cała rodzina nocowała w jednym namiocie, który był podzielony na dwie komory - w jednej spali rodzice, w drugiej dzieci.

Zaginiona dziewczynka ubrana była w różowo-fioletową jednoczęściową piżamę w niebiesko-żółty wzór. Policja opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia mające pomóc w identyfikacji Cleo.

Służby od momentu zgłoszenia zaginięcia czterolatki prowadzą szeroko zakrojone poszukiwania na lądzie, z powietrza oraz w wodzie. Biorą w nich udział funkcjonariusze policji, wojsko, a także lokalna społeczność.

Policja ustaliła już, kto przebywał na kempingu w czasie zniknięcia czterolatki i przeszukała obozowiczów opuszczających teren. Niestety, służbom jak na razie nie udało się natrafić na żaden ślad dziewczynki.

Nagroda za pomoc w odnalezieniu

Premier Zachodniej Australii Mark McGowan obiecał nagrodę w wysokości miliona dolarów każdemu, kto posiada informacje o losach czterolatki.

- Aby policja miała wszystko, czego potrzebuje do rozwiązania tej sprawy, nasz rząd oferuje nagrodę w wysokości miliona dolarów za informacje, które doprowadzą do odnalezienia Cleo Smith lub do aresztowania i skazania osoby lub osób zaangażowanych w jej podejrzane zaginięcie - mówił McGowan.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >

Świat

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >