Turysci.pl
mountains-g263f6c9de 1280

fot. Pixabay/ JerzyGorecki

TPN ostrzega przed trudnymi warunkami na szlakach. „Stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia"

3 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tatrzański Park Narodowy ostrzega przed trudnymi silnym wiatrem w górach. - Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia - czytamy w dzisiejszym komunikacie turystycznym.

Pogoda w Tatrach nie jest dzisiaj bezpieczna dla turystów. Oprócz śniegu zalegającego w wyższych partiach gór zagrożenie stanowi silny wiatr. Według prognoz sytuacja ma poprawić się w weekend.

Milonerzy

Pani Hanna wykorzystała wszystkie koła ratunkowe na pytanie o Jugosławię

CZYTAJ DALEJ

Pogoda w Tatrach nie sprzyja wędrówkom

Tatrzański Park Narodowy poinformował w czwartek, że w wyższych partiach Tatr na szlakach gdzieniegdzie zalega cienka warstwa śniegu. Występują również liczne oblodzenia, zwłaszcza po stronie północnej oraz w godzinach rannych.

- Poruszanie się w tej części Tatr wymaga dużego doświadczenia górskiego oraz posiadania odpowiedniego sprzętu - informuje TPN.

Śnieg nie jest jednak jedynym utrudnieniem na tatrzańskich szlakach - w partiach graniowych wzmaga się silny wiatr, który może uniemożliwić, bądź utrudnić poruszanie się.

- Podczas silnego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie oraz drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia - ostrzega TPN.

Ponadto na leśnych odcinkach szlaków miejscami jest mokro oraz błotniście. Tam również występują liczne oblodzenia, szczególnie w miejscach zacienionych jak: Ścieżka nad Reglami.

Warto pamiętać, że wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować i dokładnie sprawdzić prognozę pogody i komunikat turystyczny dostępny na stronie TPN.

Należy również dostosować trasę do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by powrócić przed zmrokiem. W terenie eksponowanym zalecane jest noszenie kasku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >