Turysci.pl > Świat > Australia otwiera granice dla turystów. Trzeba spełnić jeden warunek
Ania Radke
Ania Radke 07.02.2022 22:23

Australia otwiera granice dla turystów. Trzeba spełnić jeden warunek

covid-19-ge95e04765 1280
fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Australia od 21 lutego ponownie otworzy się dla wszystkich zagranicznych przyjezdnych, którzy posiadają wizę i są w pełni zaszczepieni - poinformował w poniedziałek premier Scott Morrison.

Australia zamknęła swoje granice na początku pandemii COVID-19, w marcu 2020 roku, i od tego czasu pozostawała zamknięta dla turystów. W końcu zdecydowano się jednak wpuścić zagranicznych podróżnych.

Australia otwiera się na turystów

-Jeżeli jesteś podwójnie zaszczepiony, ponownie zapraszamy do Australii - powiedział Morisson podczas konferencji prasowej w Canberze.

Złagodzenie zasad granicznych jest dobrą wiadomością nie tylko dla zagranicznych turystów, ale również dla pogrążonych w kryzysie linii lotniczych, hoteli i całego sektora turystycznego, który był jednym z najbardziej dotkniętych przez surowe ograniczenia epidemiczne wprowadzone w Australii - komentuje agencja Reutera.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. Australia poluzowała zasady wjazdu dla określonych grup, przede wszystkim dla imigrantów czy zagranicznych studentów.

Krzywa infekcji w Australii opada

Reuters przypomina także, że dzięki restrykcyjnej kontroli granic i ścisłym lockdownom Australii w początkowej fazie pandemii udało się osiągać znacznie niższą liczbę zakażeń niż w wielu innych państwach.

Warto dodać jednak, że w ostatnich tygodniach w wyniku rozprzestrzeniania się wariantu Omikron wykrywano ok. 150 tys. zakażeń dziennie. Krzywa infekcji już jednak opada, a w poniedziałek informowano o 23 tys. nowych przypadków - najmniejszej liczbie zakażeń w 2022 r.

Podczas ostatniej fali pandemii, trwającej od końca listopada 2021 r., zdiagnozowano ok. 2,4 mln infekcji. Wcześniej liczba ta wynosiła 200 tys. zakażeń. Od samego początku pandemii w Australii na COVID-19 zmarło 4248 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Polsat News

Tagi: Australia