Turysci.pl > Europa > Pokazy mody w Koloseum? Władze Rzymu podjęły decyzję
Ania Radke
Ania Radke 06.02.2022 22:23

Pokazy mody w Koloseum? Władze Rzymu podjęły decyzję

colosseum-gf86dbd32a 1280
fot. Pixabay/ SungRae_Kim

Władze Rzymu postanowiły otworzyć starożytne obiekty w Wiecznym Mieście dla pokazów mody haute couture. Domy mody będą mogły prezentować swoje kolekcje m.in. w Koloseum i Forach cesarskich. Co ciekawe, nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała jeszcze miejsca.

Chociaż pokazy podczas włoskiego tygodnia mody odbywają się w zdecydowanej większości w Mediolanie, niedługo oczy całego świata mogą zwrócić się w kierunku Rzymu. Wszystko za sprawą decyzji lokalnych władz, które zdecydowały się udostępnić starożytne obiekty w Wiecznym Mieście jako areny pokazów mody haute couture.

Moda haute couture w Wiecznym Mieście

- Pracujemy nad tym, aby przywrócić wydarzenia związane z modą haute couture na placach i w innych znamiennych miejscach Rzymu, tak szybko jak to możliwe – powiedział włoskiej agencji prasowej Ansa, Mariano Angelucci, szef Departamentu Turystyki, Mody i Stosunków Międzynarodowych w rzymskim ratuszu.

Jak stwierdził, moda jest strategicznym sektorem Rzymu, a miasto chce zaoferować najważniejszym domom mody najbardziej malownicze scenerie na świecie. Dodał także, że na areny pokazów mody zaaranżowane będą m.in. Koloseum i Fora cesarskie.

Reklama

Sezon na TANI Bałtyk - oferty hoteli nawet 60% taniej! Sprawdź >>

Wewnątrz największego starożytnego amfiteatru na świecie jeszcze nigdy nie odbywały się pokazy mody, jednak w 2019 r. na jego tle, przy blasku księżyca, zaprezentowano kolekcję rzymskiego domu mody Fendi.

Warto podkreślić, że bardzo duży wkład w trwający od 2013 roku remont Koloseum ma Diego Della Valle, właściciel włoskiej marki modowej Tod’s, który przeznaczył na ten cel 25 mln euro.

Rzym jednak ma również swoje modowe tradycje. W ramach imprezy Alta Roma odbywały się już pokazy mody na Hiszpańskich Schodach.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi: