Turysci.pl
monolithic-part-of-the-waters-g831a80fea 1280

fot. Pixabay/ Macb3t

Planujesz wyjazd nad morze? Uważaj na silny wiatr. Wprowadzono alerty 3 stopnia

2 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Pogoda w sobotę może być szczególnie niebezpieczna w dwóch województwach. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północno-zachodniej części kraju. Turyści planujący wyjazd na ferie będą musieli uważać.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego i drugiego stopnia w trzystopniowej, rosnącej skali. Wiatr w porywach może osiągać nawet do 120 kilometrów na godzinę. Synoptycy nie wykluczają także pojawienia się burz.

Chochołów

Chochołów - wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Wieś nazywana jest "żywym skansenem"

CZYTAJ DALEJ

Niebezpieczna pogoda nad morzem. IMGW wydał alerty trzeciego stopnia

Ostrzeżenia trzeciego, czyli najwyższego stopnia przed silnym wiatrem obowiązują w województwach:

  • zachodniopomorskim, w powiatach: polickim, kamieńskim, Świnoujście, goleniowskim, łobeskim, gryfickim, kołobrzeskim, świdwińskim, białogardzkim, koszalińskim, Koszalin, sławieńskim;

  • pomorskim, w powiatach: słupskim, Słupsk, bytowskim, kartuskim, lęborskim, wejherowskim, puckim, nowodworskim, gdańskim, Gdańsk, Sopot, Gdynia.

W tym regionie prognozowany jest bardzo silny wiatr o średniej prędkości od 45 do 60 kilometrów na godzinę, w porywach do 80 km/h, szybko wzrastającego na 75 km/h do 90 km/h, w porywach do 120 km/h.

Ma wiać z kierunku zachodniego i północno-zachodniego, miejscami możliwe są również burze.

Alerty na Pomorzu Zachodnim będą ważne od godz. 15 w sobotę do godz. 15 w niedzielę, natomiast w województwie pomorskim od godz. 17 w sobotę do godz. 18 następnego dnia.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem

Ponadto w woj. zachodniopomorskim i pomorskim ogłoszono alerty drugiego stopnia przed silnym wiatrem, które obowiązują w powiatach, gdzie nie wydano alertów trzeciego stopnia.

W tych powiatach średnia prędkość wiatru wyniesie od 45 do 55 km/h, w porywach do 75 km/h, szybko wzrastającego na 65 km/h do 80 km/h, w porywach do 110 km/h, z zachodu i północnego zachodu. W niektórych miejscach mogą pojawić się również burze.

Alerty dla Pomorza Zachodniego wejdą w życie o godz. 16 w sobotę i będą obowiązywać do godz. 15 w niedzielę, a w województwie pomorskim będą ważne od godz. 17 w sobotę do godz. 18 kolejnego dnia.

IMGW podkreśla, że na całym obszarze dwóch województw ostrzeżenia mogą być aktualizowane "w związku z dynamicznymi warunkami pogodowymi", a także kontynuowane z niższym stopniem.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >