Turysci.pl
TOPR

fot. TOPR

Turyści utknęli na Kopie Kondrackiej. W akcji 28 ratowników TOPR i dron z kocami

7 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Akcja ratownicza w Tatrach. Ratownicy TOPR w sobotę ratowali troje turystów, którzy utknęli w rejonie wierzchołka Kopy Kondrackiej. Udało się bezpiecznie przetransportować ich do Zakopanego. Ratownicy apelują o ostrożność w górach.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pomogli turystom, którzy "po zmroku bez odpowiedniego przygotowania oraz wyposażenia utknęli w rejonie wierzchołka Kopy Kondrackiej".

covid-19-g741509b8b 1280

WHO wydało oświadczenie ws. zakazu lotów. Rekomenduje zniesienie ograniczeń w podróżowaniu

CZYTAJ DALEJ

Akcja ratunkowa w Tatrach zakończyła się sukcesem

Po godzinie 18 z Centrali TOPR w kierunku Kopy Kondrackiej wyruszyło 14 ratowników, jednak z powodu znacznego zagrożenia lawinowego i braku widoczności spowodowanej opadami śniegu i silnym wiatrem, nie udało im się dotrzeć do turystów.

Ratownicy przy pomocy drona dostarczyli turystom koce termiczne oraz pakiety grzewcze. Umożliwiło to wędrowcom przetrwanie nocy w bardzo niskiej temperaturze.

Kolejne grupy ratowników wyruszyły do trójki turystów w sobotę o godz. 5 rano. Do poszkodowanych udało im się dotrzeć około godziny 12.

- W zaskakująco dobrej formie zostali sprowadzeni do Doliny Kondratowej i dalej skuterami śnieżnymi oraz samochodami zostali przetransportowani do Zakopanego - czytamy w komunikacie TOPR.

W wyprawie ratunkowej łącznie udział wzięło 28 Ratowników. Akcja zakończyła się o godzinie 16.

- Na najbliższą dobę prognozowane są kolejne opady śniegu przy porywistym wietrze, co będzie pogarszać sytuację lawinową. Szlaki powyżej schronisk są zasypane grubą warstwą śniegu, dodatkowo mgła oraz opad, któremu będą towarzyszyć porywy wiatru, będą utrudniać orientację w terenie - ostrzega TOPR.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Gazeta.pl

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >