Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Jezioro w kształcie serca znajduje się w Polsce. "Lubuski cud natury w zimowej odsłonie"
Ania Radke
Ania Radke 06.02.2022 22:23

Jezioro w kształcie serca znajduje się w Polsce. "Lubuski cud natury w zimowej odsłonie"

jezioro (1)
fot. Facebook/ Drone Day

Jezioro w kształcie serca znajduje się w województwie lubuskim i niezmiennie zachwyca turystów, zwłaszcza gdy jego tafla skuta jest lodem. W mediach społecznościowych pojawiło się wyjątkowe zdjęcie z drona autorstwa Tomasza Przeździeckiego.

Jezioro Czarne jest maleńkie, jednak słynie ze swojego wielkiego uroku. Bajkowe zdjęcia z lotu ptaka zostały udostępnione na profilu Drone Day na Facebooku.

Jezioro w kształcie serca skute lodem

Na profilu Drone Day udostępniono zdjęcia autorstwa Tomasza Przeździeckiego, przedstawiające Jezioro Czarne widziane od góry. Lubuski cud natury otacza obecnie zimowa aura, a jego tafla jest skuta lodem.

https://www.facebook.com/dronedaygov/posts/306756971421476

Osoby, które chciałyby odwiedzić to urokliwe miejsce, muszą podjechać drogą nr 137 łączącą Bobowicko ze Sterczem. Niedaleko znajduje się przysiółek Karolewo.

Samochód można zostawić na leśnym parkingu usytuowanym na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel, a stamtąd, można z łatwością dotrzeć nad jezioro już na piechotę.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Nieodkryta Ziemia Lubuska

Nie jest to jednak jedyne miejsce warte zobaczenia w województwie lubuskim. Na profilu Drone Day znajdziemy bowiem wiele zdjęć wykonanych przy pomocy drona, wykonanych właśnie w tym regionie naszego kraju.

Warto zwrócić uwagę na Łagów - niepozorną wieś na zachodzie Polski, w której mieści się wzniesiony w XIV stuleciu zamek joannitów. Zachowała się tam sala z gotyckim sklepieniem, podpartym przez jeden filar i sala rycerska z barokowym kominkiem z 1740.

https://www.facebook.com/dronedaygov/posts/270567078373799

Reklama

Sezon na TANI Bałtyk - oferty hoteli nawet 60% taniej! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: gazetalubuska.pl

Tagi: