Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Droga do Morskiego Oka zamknięta dla ruchu turystycznego
Ania Radke
Ania Radke 03.02.2022 10:51

Droga do Morskiego Oka zamknięta dla ruchu turystycznego

morskie oko
fot. Pixabay/ hahanus

Trasa do Morskiego Oka, czyli najpopularniejszy tatrzański szlak został dzisiaj tymczasowo zamknięty dla ruchu turystycznego w związku z występującym zagrożeniem lawinowym. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania.

Chociaż asfaltowa, płaska droga prowadząca do Morskiego Oka jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych tras w Tatrach, trzeba pamiętać, że przebiega ona u podnóża ogromnych żlebów, którymi schodziły w przeszłości dużych rozmiarów lawiny.

Trasa do Morskiego Oka zamknięta do odwołania

– Po nocnych opadach śniegu, TPN na wniosek TOPR zamknął dla ruchu turystycznego drogę od Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka – informuje w rozmowie z portalem Tatromaniak ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Zamknięcie trasy do Mosrkiego Oka ma związek z bardzo niebezpieczną sytuacją lawinową. Zamknięcie obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę olbrzymia lawina zeszła z Marchwicznego Żlebu, przebijając gruby na 50 cm lód na tafli Morskiego Oka. Dodatkowo podmuch wywołany przez lawinę przesunął o dwa metry ważący 2 tony samochód TOPR.

https://www.facebook.com/tatromaniak1/posts/1749499238589791

Obecnie w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR wskazuje, aby zwrócić uwagę na depozyty świeżego nawianego śniegu we wszystkich formacjach wklęsłych w żlebach pod ścianami oraz na rozległych polach śnieżnych. Miejsca te mogą być szczególnie niebezpieczne.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tatromaniak