Turysci.pl

fot. Pixabay/ hahanus

Droga do Morskiego Oka zamknięta dla ruchu turystycznego

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Trasa do Morskiego Oka, czyli najpopularniejszy tatrzański szlak został dzisiaj tymczasowo zamknięty dla ruchu turystycznego w związku z występującym zagrożeniem lawinowym. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania.

Chociaż asfaltowa, płaska droga prowadząca do Morskiego Oka jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych tras w Tatrach, trzeba pamiętać, że przebiega ona u podnóża ogromnych żlebów, którymi schodziły w przeszłości dużych rozmiarów lawiny.

Trasa do Morskiego Oka zamknięta do odwołania

– Po nocnych opadach śniegu, TPN na wniosek TOPR zamknął dla ruchu turystycznego drogę od Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka – informuje w rozmowie z portalem Tatromaniak ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Zamknięcie trasy do Mosrkiego Oka ma związek z bardzo niebezpieczną sytuacją lawinową. Zamknięcie obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę olbrzymia lawina zeszła z Marchwicznego Żlebu, przebijając gruby na 50 cm lód na tafli Morskiego Oka. Dodatkowo podmuch wywołany przez lawinę przesunął o dwa metry ważący 2 tony samochód TOPR.

https://www.facebook.com/tatromaniak1/posts/1749499238589791

Obecnie w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR wskazuje, aby zwrócić uwagę na depozyty świeżego nawianego śniegu we wszystkich formacjach wklęsłych w żlebach pod ścianami oraz na rozległych polach śnieżnych. Miejsca te mogą być szczególnie niebezpieczne.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tatromaniak

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]