Turysci.pl
morskie oko

fot. Pixabay/ hahanus

Droga do Morskiego Oka zamknięta dla ruchu turystycznego

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Trasa do Morskiego Oka, czyli najpopularniejszy tatrzański szlak został dzisiaj tymczasowo zamknięty dla ruchu turystycznego w związku z występującym zagrożeniem lawinowym. Zakaz wstępu obowiązuje do odwołania.

Chociaż asfaltowa, płaska droga prowadząca do Morskiego Oka jest uznawana za jedną z najbezpieczniejszych tras w Tatrach, trzeba pamiętać, że przebiega ona u podnóża ogromnych żlebów, którymi schodziły w przeszłości dużych rozmiarów lawiny.

Zakopane

Zakopane i Tatry zasypane. "Warunki do uprawiania turystyki są ekstremalnie trudne"

CZYTAJ DALEJ

Trasa do Morskiego Oka zamknięta do odwołania

– Po nocnych opadach śniegu, TPN na wniosek TOPR zamknął dla ruchu turystycznego drogę od Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka – informuje w rozmowie z portalem Tatromaniak ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

Zamknięcie trasy do Mosrkiego Oka ma związek z bardzo niebezpieczną sytuacją lawinową. Zamknięcie obowiązuje do odwołania.

Przypomnijmy, że w nocy z wtorku na środę olbrzymia lawina zeszła z Marchwicznego Żlebu, przebijając gruby na 50 cm lód na tafli Morskiego Oka. Dodatkowo podmuch wywołany przez lawinę przesunął o dwa metry ważący 2 tony samochód TOPR.

Obecnie w Tatrach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. TOPR wskazuje, aby zwrócić uwagę na depozyty świeżego nawianego śniegu we wszystkich formacjach wklęsłych w żlebach pod ścianami oraz na rozległych polach śnieżnych. Miejsca te mogą być szczególnie niebezpieczne.

Reklama

Ferie LAST MINUTE - oferty hoteli od Bałtyku po góry nawet 70% taniej!

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Tatromaniak

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >