Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Nocna akcja służb koło Rowów. Wycieńczony turysta zasłabł na plaży
Ania Radke
Ania Radke 03.02.2022 11:56

Nocna akcja służb koło Rowów. Wycieńczony turysta zasłabł na plaży

272854562 1060656208047515 5380639834766480228 n
fot. Facebook/ OSP Duninowo

We wtorek późnym wieczorem doszło do akcji ratunkowej na plaży w okolicy Rowów, w której uczestniczyły wszystkie służby. Pomocy potrzebował wyczerpany i przemarznięty turysta, który szedł wymagającą trasą morskim brzegiem z Władysławowa do Ustki.

We wtorek 1 lutego 39-letni mieszkaniec Mrągowa zasłabł na plaży w okolicy Rowów na wysokości jeziora Gardno. Turysta szedł pieszo brzegiem morza z Władysławowa do Ustki. W pewnym momencie zasłabł i nie mógł samodzielnie kontynuować swojej podróży.

Akcja ratunkowa w Rowach

Turysta zadzwonił po pomoc na numer 112 i wysłał służbom pinezkę lokalizacyjną. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku odebrała zgłoszenie o wszczęciu poszukiwań około godziny 21.

- Poszkodowanego odnaleźli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce. Jechaliśmy plażą i zauważyliśmy, że policjanci prowadzą już turystę. Wzięliśmy go na quada. Ogrzewaliśmy go i czekaliśmy na zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje Mateusz Kuleta, prezes OSP Duninowo

Strażacy po przejęciu poszkodowanego przetransportowali go do portu. Następnie turyście udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i opieki aż do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe ratowników okazało się, że 39-letni turysta jest przemarznięty i wycieńczony. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Mężczyzna został przewieziony na nocleg z Rowów do Ustki.

https://www.facebook.com/OSP.Duninowo/posts/1060657674714035

Akcja zakończyła się kwadrans po północy. Brali w niej udział strażacy z OSP Duninowo, OSP Rowy, funkcjonariusze z patrolu z Komisariatu Policji w Ustce oraz ratownicy SAR z Brzegowej Stacji Ratowniczej w Ustce, powiadomieni przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Głos Pomorza

Tagi: Turyści