Turysci.pl
272854562 1060656208047515 5380639834766480228 n

fot. Facebook/ OSP Duninowo

Nocna akcja służb koło Rowów. Wycieńczony turysta zasłabł na plaży

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

We wtorek późnym wieczorem doszło do akcji ratunkowej na plaży w okolicy Rowów, w której uczestniczyły wszystkie służby. Pomocy potrzebował wyczerpany i przemarznięty turysta, który szedł wymagającą trasą morskim brzegiem z Władysławowa do Ustki.

We wtorek 1 lutego 39-letni mieszkaniec Mrągowa zasłabł na plaży w okolicy Rowów na wysokości jeziora Gardno. Turysta szedł pieszo brzegiem morza z Władysławowa do Ustki. W pewnym momencie zasłabł i nie mógł samodzielnie kontynuować swojej podróży.

woman-gd9adcee06 1280

Hiszpania podtrzymuje obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

CZYTAJ DALEJ

Akcja ratunkowa w Rowach

Turysta zadzwonił po pomoc na numer 112 i wysłał służbom pinezkę lokalizacyjną. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku odebrała zgłoszenie o wszczęciu poszukiwań około godziny 21.

- Poszkodowanego odnaleźli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce. Jechaliśmy plażą i zauważyliśmy, że policjanci prowadzą już turystę. Wzięliśmy go na quada. Ogrzewaliśmy go i czekaliśmy na zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje Mateusz Kuleta, prezes OSP Duninowo

Strażacy po przejęciu poszkodowanego przetransportowali go do portu. Następnie turyście udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy i opieki aż do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego.

Po przyjeździe ratowników okazało się, że 39-letni turysta jest przemarznięty i wycieńczony. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Mężczyzna został przewieziony na nocleg z Rowów do Ustki.

Akcja zakończyła się kwadrans po północy. Brali w niej udział strażacy z OSP Duninowo, OSP Rowy, funkcjonariusze z patrolu z Komisariatu Policji w Ustce oraz ratownicy SAR z Brzegowej Stacji Ratowniczej w Ustce, powiadomieni przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Głos Pomorza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >