Turysci.pl > Europa > Lawiny w Austrii. W ciągu jednej doby zginęło aż dziewięć osób
Ania Radke
Ania Radke 06.02.2022 22:23

Lawiny w Austrii. W ciągu jednej doby zginęło aż dziewięć osób

nie żyje
fot. Pixabay

W ciągu jednej doby w lawinach w Austrii zginęło dziewięć osób - poinformowała w sobotę agencja Associated Press powołując się na austriackie władze. Do osunięcia śniegu doszło w krajach związkowych Vorarlberg i Tyrol.

Ofiary lawin, które w piątek i sobotę zeszły w Austrii, to czterech obywateli Szwecji i ich austriacki przewodnik. Łącznie dziewięć osób zginęł w trzech różnych wypadkach w Vorarlbergu i Tyrolu - poinformowała lokalna policja.

Lokalne władze ostrzegają przed poważnym ryzykiem wystąpienia lawin na zachodzie kraju i wskazują, że pomimo dobrej pogody, nawet niewielkie wstrząsy mogą spowodować osunięcie się dużych mas śniegu.

Czarna seria w Austrii

W austriackim Tyrolu tylko w piątek odnotowano łącznie 13 lawin. Z jednej z nich, która zeszła w popularnym kurorcie Soelden, na zboczu Rettenbachferner, uratowano pięć osób.

Lawina zeszła z otwartego terenu narciarskiego na stok i "została prawdopodobnie wywołana przez samych entuzjastów sportów zimowych na tym terenie" - wskazał szef kolejki górskiej Jakob Falkner powiedział agencji APA.

W ciągu ostatnich kilku lat średnio 20 osób ginęło rocznie pod lawinami w Austrii. Jednak ostatnie dwa sezony przyniosły mniej ofiar śmiertelnych, ponieważ pandemia COVID-19 ograniczyła liczbę narciarzy w górach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: TVN24

Tagi: