Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 17.05.2022 11:27

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Jezioro
fot. Afa/canva.com

Turysta odwiedzał rejon Adels Grove w Australii. W pewnym momencie postanowił wykąpać się w jeziorze, do którego malowniczo spadał wodospad. Nie spodziewał się, że w wodzie czai się trzymetrowy potwór.

Mężczyzna został zaatakowany przez krokodyla słodkowodnego, który pływał w tym samym jeziorze. Gad najprawdopodobniej poczuł się zagrożony i poirytowany nowo przybyłym intruzem. Zwierzę zaatakował mężczyznę.

Krokodyl zaatakował mężczyznę

40-latek pojechał do parku w stanie Queensland z grupą turystów. W pewnym momencie, w czasie przerwy w zwiedzaniu, postanowił wziąć orzeźwiającą kąpiel pod wodospadem. Nie wiedział, że razem z nim, w jeziorze pływa blisko 3-metrowy krokodyl. Zdenerwowany gad zaatakował mężczyznę. Zacisnął swoje ogromne szczęki na ramieniu turysty – podaje The Guardian.

Po długiej szamotaninie, krokodyl w końcu popuścił swój śmiertelny uścisk. W tym momencie mężczyźnie udało się oswobodzić. Zakrwawiony dotarł na brzeg. Tam pomocy udzielili my inni członkowie wyprawy. Helikopterem został przetransportowany do szpitala.

Jak czytamy na stronie wypowiedź ratownika medycznego, poszkodowany miał bardzo dużo szczęścia. Cudem uniknął śmierci. - Rany były naprawdę głębokie i bolesne. Jak wynika z relacji pacjenta, krokodyl musiał mieć dwa-trzy metry długości. To cud, że turyście udało się ujść z życiem – mówi ratownik.

Krokodyle słodkowodne są łagodnymi gadami i nie atakują bez powodu. Jednak przestraszone, czy zdenerwowane potrafią zaatakować człowieka. Widząc takiego krokodyla w pobliżu, warto jest robić duży hałas. Gad powinien spokojnie odejść z pola wiedzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Turytów:

1. Potężna superkomórka burzowa na Podkarpaciu. Ludzie z przerażeniem patrzyli w niebo

2. Lasy Państwowe ostrzegają, by nie zabierać młodych zwierząt z lasu. Matka może je odrzucić

3. Góry z dzieckiem. Tatrzańskie szlaki dla całej rodzin

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: The Guardian

Tagi: Australia