Turysci.pl > Polska > Potężna superkomórka burzowa na Podkarpaciu. Ludzie z przerażeniem patrzyli w niebo
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 15.05.2022 12:59

Potężna superkomórka burzowa na Podkarpaciu. Ludzie z przerażeniem patrzyli w niebo

Niebo
fot.uniquedesign52/canva.com

Wiosna to sezon burzowy. Silne wyładowania i ulewne deszcze są na porządku dziennym. Jednak to, co zobaczyli mieszkańcy Podkarpacia, przeraża. To potężna superkomórka burzowa - najgroźniejsza z burz.

Mieszkańcy miejscowości Frysztak na Podkarpaciu przeżyli chwilę grozy. W pewnym momencie niebo spowiły ciemne chmury. Utworzyła się superkomórka burzowa - jedno z najgroźniejszych zjawisk meteorologicznych. Zdjęcia, jakie przesyłali internauci na profil Łowców Burz, są przerażające.

Superkomórka burzowa nad Strzyżowem

Okazuje się, że superkomórki burzowe z trąbami powietrznymi, to nie tylko domena „Alei tornad” w Stanach Zjednoczonych. Przy coraz to mniej stabilnej pogodzie w centralnej Europie, również mamy do czynienia z tymi potężnymi i groźnymi zjawiskami.

Zjawisko superkomórki burzowej może być podobne do zwykłej burzy, jednak jego siła jest dużo bardziej niszczycielska. Ta wyjątkowa burza niesie ze sobą bardzo silny wiatr, ulewne deszcze, a nawet opady gradu wielkości piłek golfowych.

Potężna chmura burzowa, którą sfotografowali czytelnicy profilu Łowcy Burz, pojawiła się w miejscowości Frysztak koło Strzyżowa w województwie podkarpacki. Chwile grozy mieszkańcy przeżyli w piątek 13 maja koło godziny 20 - informuje profil.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

1. Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

2. Kompletnie pijany turysta w Tatrach. Nie był w stanie stać na własnych nogach

3. Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: facebook/lowcyburz