Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 30.04.2022 22:47

Bieszczady: wzrost cen atrakcji turystycznych

Turysci canva PRO
fot. nomadsoulphotos, canva.com

Złe wieści dla osób, które planują wyjazd w Bieszczady. Turyści muszą być przygotowani na znaczący wzrost cen najpopularniejszych atrakcji. Mimo to przewodnicy zapewniają, że w żaden sposób nie wpłynie to na ruch turystyczny.

Osoby, które planują wycieczkę w Bieszczady, powinny przygotować się na zmiany cen. Niestety, w tym roku atrakcje turystyczne będą kosztowały trochę więcej niż wcześniej.

Wzrost cen w Bieszczadach

Według przewodników znaczący wzrost cen w Bieszczadach był do przewidzenia. Teraz bilety wstępu na najpopularniejsze atrakcje będą droższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Turyści zainteresowani Bieszczadzką Kolejką Leśną niewątpliwie zauważą, że wejście na nią będzie kosztowało 5 zł więcej niż wcześniej. Oznacza to, że zamiast 22 zł zapłacą 27. Jeszcze większy wzrost cen zaobserwują w Muzeum Budownictwa Ludowego. Bilety normalne będą kosztować 25 proc. więcej niż rok temu. Na duże koszta powinni przygotować się również turyści zainteresowani rejsem statkiem spacerowym po zalewie solińskim. Zapłacą nawet 50 proc. więcej. Jest jednak jedna dobra wiadomość. Bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego będą kosztować tyle samo, co rok temu.

Turystyka w Bieszczadach

Ze względu na pandemię koronawirusa Bieszczady w ostatnich dwóch latach odczuły spadek zainteresowania turystycznego. Teraz jednak przewodnicy liczą na rekordową liczbę turystów. Ich zdaniem nowe ceny nie powinny wpłynąć na zainteresowanie. Ponadto wiążą duże nadzieje z nową atrakcją — koleją gondolową w Solinie.

- Moim zdaniem padnie rekord. Oczekuję, że ta atrakcja przyciągnie ponad milion odwiedzających — powiedział przewodnik Piotr Kiutak dla Nowiny24.

Kiutak zapewnił, że jego usługi pozostaną w takiej samej cenie co wcześniej. Dodał również, że inni przewodnicy nie zamierzają zwiększać stawek.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: podroze.gazeta.pl