Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów
Joanna Wnuk
Joanna Wnuk 04.05.2022 20:31

Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Orientarium w Łodzi
fot. omersukrugoksu/canva.com

Wydawało wam się, że centralna Polska nie ma nic niezwykłego do zaoferowania? To proponujemy wybrać się do Łodzi. Tam w weekend majowy otwarto pierwsze w Polsce Orientarium. W dniu otwarcia przed wejściem przez wiele godzin stały tłumy zaciekawionych turystów.

Orientarium to nowa atrakcja na mapie Łodzi. Jak czytamy na stronie orientarium.lodz.pl, to największy w Europie projekt pokazujący florę i faunę Azji Południowo Wschodniej. Kompleks otwarto 29 kwietnia, a w weekend majowy nowa atrakcja przeżywała oblężenie turystów. W kolejce do wejścia trzeba było stać nawet 5 godzin. Jednak jak wynika z opinii, które można przeczytać w Internecie, warto było czekać.

Orientarium w Łodzi – atrakcja na skalę europejską

- Spodziewaliśmy się dużej liczby gości, jednak to, co się wydarzyło w ostatnich dniach przerosło nasze oczekiwania. Jest to dla nas ogromna satysfakcja, że nasz obiekt przyciąga tłumy zwiedzających - mówi w rozmowie z wp.pl rzeczniczka prasowa łódzkiego Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Na powierzchni 10 boisk piłkarskich, można podziwiać 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb. Cały kompleks podzielony jest na 4 strefy: Celebes, Wyspy Sundajskie, Oceaniczną i Słoniarnię. Turyści mogą zobaczyć m.in. gigantycznego, 5,5 – metrowego krokodyla wraz ze swoją partnerką (o 2 metry krótszą), jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie, niedźwiedzie malajskie, czy orientalne wydry.

Ale to nie wszystko! Prawdziwą sensacją jest najdłuższy w Polsce, 26-metrowy, podwodny tunel. Przechadzając się nim, dojrzeć można rekiny brodate, żarłacze rafowe, czy płaszczki. A jeśli komuś jeszcze mało atrakcji, można wziąć udział w pokazie karmienia największych słoni indyjskich w Europie. Dzięki specjalnej konstrukcji słonie można oglądać także pod wodą podczas orzeźwiających kąpieli.

Ceny biletów i godziny otwarcia Orientarium w Łodzi

Podstawowa cena biletów do Orientarium w Łodzi to 70 zł od osoby. Atrakcja otwarta jest w godzinach od 9 do 18. Na stronie internetowej atrakcji można znaleźć informację o długich kolejkach oczekujących na wejście. Warto zatem uzbroić się w cierpliwość. Choć jak wynika z opinii gości, w tym wypadku cierpliwość popłaca.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów: 1. Znalazła się zguba. Bóbr z Morskiego Oka przeżył zimę i ma się świetnie

2. "Polski Dubaj" hitem w sieci. Niewiele osób wie o tym magicznym miejscu

3. Zdumiewające widoki w Zakopanem na majówkę. Tłumy zalały stolicę Tatr

Źródło: wp.pl, orientarium.lodz.pl

Tagi: Łódź