Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > "Polski Dubaj" hitem w sieci. Niewiele osób wie o tym magicznym miejscu
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 28.04.2022 22:43

"Polski Dubaj" hitem w sieci. Niewiele osób wie o tym magicznym miejscu

Plaża
fot. Pexels/Artem Beliaikin

"Polski Dubaj" to jedno z niezwykłych miejsc w naszym kraju. O tej lokalizacji wie niewielu turystów, a tymczasem właśnie tam można poczuć prawdziwie egzotyczny klimat. Wiemy, która z nadbałtyckich plaż zapewni niezapomniane wrażenia rodem z gorących Emiratów Arabskich.

Wiele osób planując urlopy z miejsca odrzuca wakacje w naszym kraju. Tymczasem jest wiele miejsc w Polsce, które z powodzeniem mogą zastąpić nam egzotyczne kraje. Jednym z nich jest tzw. polski Dubaj.

"Polski Dubaj" alternatywą dla spragnionych egzotyki

Jest wiele przesłanek, dla których polscy urlopowicze rezygnują z planowania wakacji w kraju. Wysokie ceny najmu i życia, tłumy na wybrzeżach i górskich szlakach, niepewne warunki pogodowe, a przede wszystkim — narastające z biegiem lat wrażenie, że "swojskie" nie zawsze oznacza "lepsze".

Tymczasem okazuje się, że nasze rodzime strony także mogą nas porządnie zaskoczyć. Turyści, którym marzą się wakacje w krajach arabskich, ale z jakichś powodów nie mogą pozwolić sobie na tak daleką podróż, powinni wiedzieć, że jest jedno miejsce, z powodzeniem oddające klimat Zatoki Perskiej.

@albatrosjaroslawiec A u nas dziś tak... #fridaymood #piateczek #baltyk #wypoczynek #chillmood #seasidevibes #mewa #albatros #jaroslawiec #polskiemorze ♬ In The End - Mellen Gi Remix - Tommee Profitt & Fleurie & Mellen Gi

"Polski Dubaj" to wspaniała alternatywa dla spragnionych egzotyki. Mieści się ona w Jarosławcu, który słynie ze wspaniałych pejzaży dzięki wyjątkowej linii brzegowej. W 2018 roku powstała tam sztuczna plaża, która dzięki pięciu kamiennym ramionom wysuwającym się w morze na odległość do 180 metrów chroni miejsce przed destrukcyjnym działaniem fal.

Maps Google Polski Dubaj
Polski Dubaj, fot. Google Maps

"Polski Dubaj" to nie jedynie miejsce, gdzie można poczuć się jak za granicą

Ze względu na to, że lokalizacja przez dłuższy czas była niedostępna dla urlopowiczów, obecnie niewiele osób o niej wie. Jednak urlopowicze, którzy odkryli już "Polski Dubaj" chwalą sobie ciepłą i niezbyt głęboką wodę w sztucznych "basenach", a także deptak na ul. Nadmorskiej oraz znajdujące się przy nim Muzeum Bursztynu.

W przyszłości ten ogromny teren ma być coraz bardziej eksploatowany. Powstaną obiekty sportowe, bary i miejsca rekreacji. Z pewnością "polski Dubaj" zacznie coraz bardziej upodabniać się do pierwowzoru.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja w Polsce, która do złudzenia przypomina najsłynniejsze miejsca świata. Pisaliśmy już o "polskich Malediwach". Także położony pośród licznych kanałów Lidzbark Warmiński dzierży miasto "drugiej Wenecji", zaś słynne Kręgi na Kaszubach bywają określane, jako nasze rodzime Stonehenge.

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Tagi: Urlop Polska