Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wakacje 2023: Ceny mogą poszybować w górę. Czy warto już teraz kupować wycieczki?
Michał Fitz
Michał Fitz 04.04.2022 14:49

Wakacje 2023: Ceny mogą poszybować w górę. Czy warto już teraz kupować wycieczki?

Wakacje Canva
canva.com

Obecnie rosną ceny w zasadzie wszystkich dóbr. Ma to oczywiście związek z coraz większą inflacją. Jak się okazuje, konsekwencje takiego trendu mogą być widoczne szczególnie w przyszłym roku. Tak przynajmniej szacują firmy przewozowe i turystyczne.

Co ciekawe, pomimo już rosnących cen, tegoroczne wakacje raczej nie powinny okazać się dużo droższe. Z czego w takim razie to wynika?

Jak drogie będą najbliższe wakacje?

Jak się okazuje, sam wyjazd na tegoroczne wakacje nie będzie raczej kosztować więcej, niż wcześniej przypuszczano. To oczywiście nie dotyczy ewentualnych cen w sklepach w miejscowościach turystycznych. Sami organizatorzy wycieczek będą jednak inkasowali podobne kwoty, a to ze względu na wcześniej podpisane umowy.

Branża turystyczna zabezpiecza się z wieloma wydatkami na długo przed danym sezonem. Podpisywane są kontrakty dotyczące nie tylko hoteli, ale także paliwa i wielu innych kwestii. Dzięki temu organizatorzy mają pewność, że ceny nagle drastycznie nie wzrosną.

Wakacje 2023: czy będzie drogo?

Jeśli zaś chodzi o przyszłe wakacje, to sytuacja może wygląda zgoła inaczej. Przy okazji ustalania nowych umów na pewno będą brane pod uwagę wyższe koszty w zasadzie wszystkich dóbr, dlatego i ceny samych wakacji z pewnością podskoczą. Tak przynajmniej przewiduje brytyjski portal "Travel Weekly".

Wydaje się więc, że kupowanie już teraz ofert na przyszły rok jest zupełnie dobrą decyzją. Już nabyte wakacje nie będą mogły bez konsekwencji ulec zmianie ceny. Poza tym decydowanie się na wakacje już teraz będzie korzystne nie tylko dla urlopowiczów. Przecież również organizatorzy będą mogli narzekać na brak klientów za rok, gdy ceny wzrosną, więc im też jest na rękę wyprzedawanie ich teraz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: turystyka.rp.pl

Tagi: Wakacje