Turysci.pl > Polska > Zdumiewające widoki w Zakopanem na majówkę. Tłumy zalały stolicę Tatr
Martyna Pałka
Martyna Pałka 02.05.2022 14:45

Zdumiewające widoki w Zakopanem na majówkę. Tłumy zalały stolicę Tatr

Zakopane
screen z WebCamera.pl

Zakopane okazało się być jednym z najczęściej wybieranych miejsc do spędzenia majówki. Wielu Polaków zdecydowało się spędzić długi weekend właśnie w stolicy polskich Tatr. Jak mówią górale, w tym roku nie można narzekać na brak turystów.

Piękny krajobraz, mnóstwo restauracji z lokalną kuchnią i niezapomniany klimat sprawia, że Zakopane wciąż jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym kraju. Wśród turystów pełno jest nie tylko Polaków, ale też obcokrajowców ciekawych naszej kultury. W tym roku wyjątkowo tłumnie przybyli oni pod Giewont.

Turyści spędzają tegoroczną majówkę w Zakopanem

W tym roku wielu z nas zdecydowało się na wyjazd w pierwsze dni maja. Ludzie zmęczeni są siedzeniem w domu, które towarzyszyły nam w trakcie pandemii w ciągu minionych dwóch lat. Co więcej, w tym roku nikt z nas nie może narzekać na majówkową pogodę, ponieważ mimo braku upałów wciąż możemy cieszyć się ciepłymi i bezwietrznymi dniami. Wszystko to sprawiło, że turyści wyjątkowo chętnie decydują się w tym roku na wyjazd poza miasto.

Jednym z najczęściej wybieranych w Polsce miejsc, które według turystów nadają się do spędzenia majówki, jest Zakopane. Stolica polskich Tatr kusi swoimi unikalnym klimatem, swojskimi przysmakami i malowniczym krajobrazem. Właśnie dlatego tak wiele osób zarówno z naszego kraju, jak i spoza jego granic, decyduje się na pobyt w tym miejscu.

Zakopane nie może narzekać na brak turystów

W tym roku turyści wyjątkowo dopisali i tłumnie przybyli do Zakopanego. Jest to widoczne zwłaszcza na Krupówkach, będących jednym z najbardziej znanych i turystycznych miejsc pod Giewontem. Restauracje i puby pękają w szwach, a górale nie mogą narzekać na pustki. Jest to szczególnie istotne dla tych mieszkańców Podhala, którzy żyją z turystyki i ostatnie lata nie były dla nich najlepsze.

- Ważne, że turyści są. Nie ma ich rekordowo dużo. Ale każdy coś zarobi. Myślę, że nie powinniśmy narzekać — powiedział pan Rysiek, który pracuje jako kierowca busa wyjeżdżającego z Zakopanego.

Według danych ponad 50 procent miejsc noclegowych, znajdujących się na terenie stolicy polskich Tatr jest obecnie obsadzonych gośćmi. Jak przekazuje Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej, noclegi, które cieszą się największym obłożeniem i zainteresowaniem przyjezdnych to luksusowe hotele z górnej półki. Najgorzej natomiast jest w kwaterach prywatnych, w których mimo majówki wciąż jest trochę wolnych miejsc.

Źródło: zakopane.naszemiasto.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Tagi: Zakopane