Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Kultowy Hotel Imperial w Zakopanem wyburzony. Na jego miejscu powstanie luksusowy kompleks
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.04.2022 17:30

Kultowy Hotel Imperial w Zakopanem wyburzony. Na jego miejscu powstanie luksusowy kompleks

Zakopane
fot. Turyści

Hotel Imperial był niezapomnianą częścią krajobrazu Zakopanego, jednak niedawno podjęto decyzję o zburzeniu budynku, by na jego miejscu rozpocząć budowę luksusowego miejsca dla licznych turystów z całego świata.

Wybudowany w okresie międzywojennym Hotel Imperial przetrwał II wojnę światową jako Dom Zdrowia, a do czasów dzisiejszych cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród przybywających miłośników górskich wędrówek, którzy chętnie robili sobie zdjęcia przed słynnym ośrodkiem.

Niedawno znaleziono jednak inwestora, który na postanowił zburzyć historyczny budynek, by rozpocząć pracę nad powstaniem nowego, bardziej luksusowego miejsca dla podróżujących.

Wyburzono słynny hotel w Zakopanem

Opuszczony budynek, który w przeszłości gościł między innymi najbardziej uzdolnionych polskich skoczków, przez wiele lat szukał kupca. W 2019 roku teren ośrodka sprzedano za pokaźną sumę 14,1 miliona złotych, a nowy inwestor szybko rozpoczął realizację ambitnych planów.

Na miejscu historyczne hotelu już niedługo powstanie luksusowy kompleks wypoczynkowy, Mövenpick Zakopane Imperial Hotel. Nowa budowla ma charakteryzować się niepowtarzalnym luksusem, zapewniając podróżnym wygodę i komfort w ponad 140 pokojach. Do dyspozycji gości będą również wykwintne restauracje, bar, wiele sal konferencyjnych, centrum fitness z basenem wewnętrznym oraz nowoczesne SPA z gabinetami kosmetycznymi.

Wrocławski inwestor nie chce całkowicie rezygnować z historycznego hotelu, który dla wielu mieszkańców Zakopanego oraz podróżnych stanowi wizytówkę górskiego krajobrazu. Zabytkowa część budynku zostanie odrestaurowana.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego stworzymy luksusowy hotel. Istniejąca, zabytkowa cześć obiektu będzie pieczołowicie i z należytą starannością odrestaurowana, tak aby stała się w szybkim czasie wizytówką regionu i dumą jego mieszkańców oraz włodarzy — poinformowała firma zajmująca się odnową ośrodka wypoczynkowego. Nowopowstały hotel z pewnością przyciągnie masę miłośników górskich wycieczek swoim doskonałym położeniem. Luksusowy ośrodek znajduje się nieopodal ścieżek do Morskiego Oka, Kuźnic oraz słynnych Krupówek, które od lat zachwycają przybyłych turystów. Dodatkowo zainteresowani górskimi wędrówkami mogą zmierzyć się ze znajdującymi się niedaleko Tatrami i Giewontem.

Połączenie nowoczesnego pomysłu ze znajomymi częściami hotelu może sprawić, że Mövenpick Zakopane Imperial Hotel będzie popularną opcją wśród turystów planujących przyszłoroczne wakacje w Polsce. Ośrodek zostanie oddany w pierwszej połowie 2023 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: Gazeta.pl

Tagi: Zakopane