Turysci.pl

fot. Unsplash/ Secret Travel Guide

Polak spotkał Rosjan na wakacjach. "Nic sobie nie robili z obecności innych"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Podczas gdy rosyjskie wojska atakują Ukrainę, wielu Rosjan w najlepsze korzysta z wakacji, a ich jedyną niedogodnością jest brak możliwości płatności kartą. Czytelnik Onetu w liście do redakcji opowiedział o swoich wrażeniach ze spotkania.

Agresja Putina na Ukrainę spowodowała, że wielu turystów pozostało poza granicami Rosji. Jeden z czytelników Onetu, który kilka dni temu wrócił z rejsu na Seszelach, opowiedział o zachowaniu Rosjan na wakacjach.

Polak opowiada, że przybył na miejsce 26 lutego, czyli dwa dni po inwazji. Według jego relacji w całym porcie tylko dwie załogi były z krajów Unii Europejskiej, a pozostałe wszystkie jachty i katamarany zarezerwowane były dla Rosjan. Zachowanie turystów pozostawiało niestety wiele do życzenia.

Rosjanie bawili się w najlepsze

— Muzyka na full do późnej nocy, tańce i alkohol. Nic sobie nie robili z obecności innych. Czuli się jak "władcy świata" — zauważa czytelnik Onetu.

Zwrócił jednak uwagę, że nie wszyscy Rosjanie mieli szampańskie nastroje, a niektórzy nawet zachowywali się, jakby wstydzili się swojego pochodzenia i obywatelstwa.

— Albo rozmawiali między sobą ściszonym głosem, albo wręcz mówili po angielsku, tylko do dzieci zwracali się po rosyjsku — relacjonuje. Dodał również, że nieliczne osoby oglądały CNN i BBC, więc wiedziały, co dzieje się naprawdę. Podkreślił, że nie było ich jednak zbyt wiele. Tubylcy natomiast żądali od Rosjan gotówki i nie chcieli nawet słyszeć o kartach.

Polak zwrócił również uwagę, że w pobliżu portu zacumowany był także katamaran z flagą Ukrainy. "Nie było na nim żadnego ruchu, tylko powiewała niebiesko żółta flaga. Rosjanie chyba nawet go nie dostrzegli"— kwituje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]