Turysci.pl
Seszele

fot. Unsplash/ Secret Travel Guide

Polak spotkał Rosjan na wakacjach. "Nic sobie nie robili z obecności innych"

17 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Podczas gdy rosyjskie wojska atakują Ukrainę, wielu Rosjan w najlepsze korzysta z wakacji, a ich jedyną niedogodnością jest brak możliwości płatności kartą. Czytelnik Onetu w liście do redakcji opowiedział o swoich wrażeniach ze spotkania.

Agresja Putina na Ukrainę spowodowała, że wielu turystów pozostało poza granicami Rosji. Jeden z czytelników Onetu, który kilka dni temu wrócił z rejsu na Seszelach, opowiedział o zachowaniu Rosjan na wakacjach.

Polak opowiada, że przybył na miejsce 26 lutego, czyli dwa dni po inwazji. Według jego relacji w całym porcie tylko dwie załogi były z krajów Unii Europejskiej, a pozostałe wszystkie jachty i katamarany zarezerwowane były dla Rosjan. Zachowanie turystów pozostawiało niestety wiele do życzenia.

Rosjanie bawili się w najlepsze

— Muzyka na full do późnej nocy, tańce i alkohol. Nic sobie nie robili z obecności innych. Czuli się jak "władcy świata" — zauważa czytelnik Onetu.

Zwrócił jednak uwagę, że nie wszyscy Rosjanie mieli szampańskie nastroje, a niektórzy nawet zachowywali się, jakby wstydzili się swojego pochodzenia i obywatelstwa.

— Albo rozmawiali między sobą ściszonym głosem, albo wręcz mówili po angielsku, tylko do dzieci zwracali się po rosyjsku — relacjonuje.

Dodał również, że nieliczne osoby oglądały CNN i BBC, więc wiedziały, co dzieje się naprawdę. Podkreślił, że nie było ich jednak zbyt wiele. Tubylcy natomiast żądali od Rosjan gotówki i nie chcieli nawet słyszeć o kartach.

Polak zwrócił również uwagę, że w pobliżu portu zacumowany był także katamaran z flagą Ukrainy. "Nie było na nim żadnego ruchu, tylko powiewała niebiesko żółta flaga. Rosjanie chyba nawet go nie dostrzegli"— kwituje.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Myślisz, że znasz Europę? Tylko nieliczni są w stanie odpowiedzieć na 5 pytanie

Pytanie 1 z 6

Największym miastem Europy jest:

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >