Turysci.pl

fot. Pixabay/ JESHOOTS-com

Użytkownicy Airbnb zarezerwowali prawie pół miliona noclegów w Ukrainie. "To 15 milionów dolarów dla gospodarzy"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Użytkownicy platformy Airbnb masowo rezerwują noclegi u ukraińskich gospodarzy, mimo że nie mają zamiaru się u nich pojawić. W ten sposób do kieszeni Ukraińców trafiło już 15 milionów dolarów, a kwota dalej rośnie.

Od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę, cały świat zjednoczył się w pomocy ofiarom wojny. Sposób na wsparcie finansowe znaleźli również użytkownicy platformy Airbnb, służącej do rezerwacji noclegów, m.in. w mieszkaniach osób prywatnych.

15 mln dolarów dla gospodarzy z Ukrainy

Nieco ponad tydzień temu dyrektor generalny Airbnb Brian Chesky poinformował na swoim Twitterze, że użytkownicy platformy w ciągu 48 godzin zarezerwowali w ukraińskich obiektach 61 406 noclegów na kwotę 1,9 miliona dolarów.

- Tydzień później zarezerwowano 434 000 noclegów. To 15 milionów dolarów dla gospodarzy w Ukrainie - napisał w sobotę Chesky na swoim Twitterze. - W imieniu naszych Gospodarzy w Ukrainie, dziękujemy.

Airbnb chce pomóc w zakwaterowaniu 100 tys. uchodźców

Airbnb zobowiązało się również do sfinansowania krótkoterminowego zakwaterowania dla 100 000 uchodźców z Ukrainy. Wsparcie obejmuje wszystkie osoby uciekające przed wojną, niezależnie od ich narodowości, rasy, pochodzenia etnicznego czy tożsamości.

Za pośrednictwem platformy można zgłosić chęć przyjęcia uchodźcy lub wpłacić darowiznę na tymczasowe zakwaterowanie dla osób potrzebujących.

Jak czytamy w komunikacie firmy, Airbnb.org współpracuje z organizacjami non-profit, które weryfikują uchodźców i udzielają im pomocy przed zorganizowaniem pobytu, w jego trakcie i po zakończeniu.

Gospodarze, którzy zdecydują się na przyjęcie uchodźcy zostają objęci pakietem AirCover, obejmującym ubezpieczenie OC na milion USD, ochronę od szkód majątkowych do 1 miliona USD i inne korzyści.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Airbnb

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]