Turysci.pl

fot. Pixabay/ Sammy-Sander

Rosyjska organizacja turystyczna opublikowała listę "bezpiecznych państw"

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała listę "bezpiecznych państw", do których obywatele Rosji będą mogli pojechać na tegoroczne wakacje. Lista jest bardzo krótka, ponieważ większość krajów zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Rosyjska agresja na Ukrainę doprowadziła do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przez większość państw zachodu. W odpowiedzi rosyjskie władze odpowiedziały tym samym.

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała więc listę państw, do których Rosjanie wciąż mogą jeździć bez ograniczeń.

Gdzie Rosjanie wciąż mogą podróżować?

Jak można się domyślić, lista państw "bezpiecznych" jest bardzo krótka. Agencja Interfax podaje, że na liście opublikowanej przez federalną agencję turystyczną znajdują się m.in. Egipt, Tunezja, ZEA, Indie, Wietnam czy Turcja.

Chociaż ostatni z wymienionych krajów jako członek NATO opowiedział się po stronie Ukrainy, to nie zdecydował się jednak na wprowadzenie żadnych sankcji przeciwko Rosji.

Przedstawiciele agencji Rostourism spotkali się w ostatnich dniach m.in. z tureckim ministrem turystyki Mohamedem Moez Belhassine. Ten rzekomo cieszy się ze wzrostu liczby turystów w Rosji oraz miał zapewnić, że Turcja nie nałoży na Rosjan żadnych sankcji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]rysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]