Turysci.pl
traveler-gd3bdb80ff 1280

fot. Pixabay/ Sammy-Sander

Rosyjska organizacja turystyczna opublikowała listę "bezpiecznych państw"

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała listę "bezpiecznych państw", do których obywatele Rosji będą mogli pojechać na tegoroczne wakacje. Lista jest bardzo krótka, ponieważ większość krajów zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Rosyjska agresja na Ukrainę doprowadziła do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przez większość państw zachodu. W odpowiedzi rosyjskie władze odpowiedziały tym samym.

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała więc listę państw, do których Rosjanie wciąż mogą jeździć bez ograniczeń.

holidays-g8c6b7756e 1280

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie terytorium Rosji i Białorusi

CZYTAJ DALEJ

Gdzie Rosjanie wciąż mogą podróżować?

Jak można się domyślić, lista państw "bezpiecznych" jest bardzo krótka. Agencja Interfax podaje, że na liście opublikowanej przez federalną agencję turystyczną znajdują się m.in. Egipt, Tunezja, ZEA, Indie, Wietnam czy Turcja.

Chociaż ostatni z wymienionych krajów jako członek NATO opowiedział się po stronie Ukrainy, to nie zdecydował się jednak na wprowadzenie żadnych sankcji przeciwko Rosji.

Przedstawiciele agencji Rostourism spotkali się w ostatnich dniach m.in. z tureckim ministrem turystyki Mohamedem Moez Belhassine. Ten rzekomo cieszy się ze wzrostu liczby turystów w Rosji oraz miał zapewnić, że Turcja nie nałoży na Rosjan żadnych sankcji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

19-latka straciła rękę podczas wakacji w Egipcie. Teraz zbiera na bioniczną protezę

Czytaj więcej >

Świat

Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Czytaj więcej >

Świat

Pilot zareagował na opóźniony lot. Pasażerowie byli bardzo zdziwieni jego zachowaniem

Czytaj więcej >

Świat

7 rzeczy, których najczęściej zapominamy spakować na urlop

Czytaj więcej >

Świat

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Czytaj więcej >
Turcja, Engin Akyurt/Pexels

Świat

Uzbierała 7 tys. zł na wyjazd do Turcji. Myślała, że wystarczy, cennik rozczarował Malwinę

Czytaj więcej >