Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Rosyjska organizacja turystyczna opublikowała listę "bezpiecznych państw"
Ania Radke
Ania Radke 04.03.2022 17:56

Rosyjska organizacja turystyczna opublikowała listę "bezpiecznych państw"

traveler-gd3bdb80ff 1280
fot. Pixabay/ Sammy-Sander

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała listę "bezpiecznych państw", do których obywatele Rosji będą mogli pojechać na tegoroczne wakacje. Lista jest bardzo krótka, ponieważ większość krajów zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów.

Rosyjska agresja na Ukrainę doprowadziła do zamknięcia przestrzeni powietrznej dla rosyjskich samolotów przez większość państw zachodu. W odpowiedzi rosyjskie władze odpowiedziały tym samym.

Rosyjska organizacja turystyczna Rostoursm opublikowała więc listę państw, do których Rosjanie wciąż mogą jeździć bez ograniczeń.

Gdzie Rosjanie wciąż mogą podróżować?

Jak można się domyślić, lista państw "bezpiecznych" jest bardzo krótka. Agencja Interfax podaje, że na liście opublikowanej przez federalną agencję turystyczną znajdują się m.in. Egipt, Tunezja, ZEA, Indie, Wietnam czy Turcja.

Chociaż ostatni z wymienionych krajów jako członek NATO opowiedział się po stronie Ukrainy, to nie zdecydował się jednak na wprowadzenie żadnych sankcji przeciwko Rosji.

Przedstawiciele agencji Rostourism spotkali się w ostatnich dniach m.in. z tureckim ministrem turystyki Mohamedem Moez Belhassine. Ten rzekomo cieszy się ze wzrostu liczby turystów w Rosji oraz miał zapewnić, że Turcja nie nałoży na Rosjan żadnych sankcji.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: O2

Tagi: