Turysci.pl
lot

fot. Pixabay/ StelaDi

LOT uruchomił nową trasę z Warszawy. Ma ułatwić podróż do Polski obywatelom Ukrainy i Mołdawii

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

PLL LOT uruchomił od niedzieli loty z Warszawy Jassów w Rumunii. Lotnisko znajduje się blisko granicy z Mołdawią. Nowe połączenie ma częściowo zastąpić zawieszone loty do Kiszyniowa i ma na celu ułatwienie podróży osób z Mołdawii oraz uchodźców z Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę spowodowała znaczące zmiany w siatce połączeń LOT, który zawiesił loty nie tylko do Ukrainy, ale również do Moskwy i Petersburga. Teraz jednak polski przewoźnik w trybie natychmiastowym postanowił uruchomić dodatkowe połączenie.

Według informacji przekazanych przez serwis „Rynek Lotniczy”, od dzisiaj LOT uruchomił połączenie z Warszawy do Jassów. Miasto znajduje się w Rumunii i położone jest blisko granicy z Mołdawią - która z kolei sąsiaduje z Ukrainą.

european-union-g10873c31e 1280

Unia Europejska zamyka przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

CZYTAJ DALEJ

Nowe połączenie LOT może pomóc Ukraińcom i Mołdawianom

– LOT uzupełnia liczbę lotów międzynarodowych na lotnisku Jassy, w celu obsługi osób z Republiki Mołdawii i Ukrainy, co daje niepowtarzalną okazję do podróży do jednego z najważniejszych ośrodków w Europie – czytamy w komunikacie rumuńskiego lotniska.

Według portalu Fly4Free, połączenie to ma charakter doraźny, w związku z zamknięciem przestrzeni powietrznej przez Mołdawię oraz zawieszeniem trasy LOT do Kiszyniowa.

Zgodnie z informacjami w systemie rezerwacyjnym, kursy do Jassów LOT planuje realizować do 13 marca. Loty mają odbywać się 27 i 28 lutego, a także 2,4,6,9,11 i 13 marca.

Warto podkreślić, że zamknięcie mołdawskiej przestrzeni powietrznej sprawiło, że inne linie także zwiększą swoją obecność w Jassach. Chodzi m.in. o Austrian Airlines i Wizz Air, który przeniósł tu swoje 2 samoloty z lotniska w Kiszyniowie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >