Turysci.pl

fot. Pixabay/ Pexels

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie terytorium Rosji i Białorusi

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

MSZ odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Rosji i Białorusi, a tym, którzy już się tam znajduje radzi szybki wyjazd dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi. Ma to związek z agresją Rosji na Ukrainę oraz nałożonymi z tego powodu sankcjami.

MSZ odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskie w związku z agresją tego kraju na Ukrainę i związanym z nią zawieszeniem połączeń lotniczych oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową.

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie Rosji i Białorusi

Resort prosi również Polaków o śledzenie komunikatów na stronie Ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji, a także zgłaszanie swojego pobytu w systemie „Odyseusz”.

- Obywatelom RP pozostającym na terytorium Federacji Rosyjskiej rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza również wszelkie podróże do Republiki Białorusi ze względu na wzrost napięcia i wydarzenia wojenne w regionie. Polakom, którzy już tam są resort rekomenduje opuszczenie tego kraju dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

- W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa - czytamy w komunikacie.

Według informacji podanej przez MSZ obecnie działają 2 przejścia graniczne z Polską dla ruchu osobowego: Bobrowniki – Berestowica oraz Terespol-Brześć. Oprócz nich działa przejście graniczne obsługujące wyłącznie ruch towarowy: Koroszczyn (Kukuryki) – Kozłowicze. Ministerstwo zastrzega, że osoby przebywające na Białorusi powinny bezwzględnie zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz na bieżąco śledzić informacje na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: MSZ

Tagi:

Podobne artykuły

Europa

Kolejne miasto pozwala na pływanie na basenach bez staników. Zadziwiające, skąd ten pomysł
Czytaj więcej >

Europa

Usłyszeli nietypową prośbę od stewardes. To nie wystarczyło, padło ostrzeżenie
Czytaj więcej >

Europa

Po tym, co zrobiła w samolocie, pilot wezwał policję. Skuli pasażerkę tuż po lądowaniu
Czytaj więcej >

Europa

Największa wyspa Cyklad niczym grecki raj. Czym oczaruje nas Naksos?
Czytaj więcej >

Europa

Gdzie leży środek Europy? Od wieków nie ma co do tego zgody, ale Polacy wiedzą swoje
Czytaj więcej >

Europa

Te zdjęcia z miejsca stały się hitem internetu. 77-latek pojechał w góry w każdym tego słowa znaczeniu
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]