Turysci.pl
holidays-g8c6b7756e 1280

fot. Pixabay/ Pexels

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie terytorium Rosji i Białorusi

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

MSZ odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Rosji i Białorusi, a tym, którzy już się tam znajduje radzi szybki wyjazd dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi. Ma to związek z agresją Rosji na Ukrainę oraz nałożonymi z tego powodu sankcjami.

MSZ odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskie w związku z agresją tego kraju na Ukrainę i związanym z nią zawieszeniem połączeń lotniczych oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową.

EN 01515454 0177

Szybkie pociągi z Rosji do Finlandii wypełnione po brzegi. "Myślałyśmy, że się nie wydostaniemy"

CZYTAJ DALEJ

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie Rosji i Białorusi

Resort prosi również Polaków o śledzenie komunikatów na stronie Ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji, a także zgłaszanie swojego pobytu w systemie „Odyseusz”.

- Obywatelom RP pozostającym na terytorium Federacji Rosyjskiej rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza również wszelkie podróże do Republiki Białorusi ze względu na wzrost napięcia i wydarzenia wojenne w regionie. Polakom, którzy już tam są resort rekomenduje opuszczenie tego kraju dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

- W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa - czytamy w komunikacie.

Według informacji podanej przez MSZ obecnie działają 2 przejścia graniczne z Polską dla ruchu osobowego: Bobrowniki – Berestowica oraz Terespol-Brześć. Oprócz nich działa przejście graniczne obsługujące wyłącznie ruch towarowy: Koroszczyn (Kukuryki) – Kozłowicze.

Ministerstwo zastrzega, że osoby przebywające na Białorusi powinny bezwzględnie zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz na bieżąco śledzić informacje na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: MSZ

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Włochy znoszą resztki restrykcji. Od 1 czerwca nowe zasady wjazdu

Czytaj więcej >

Europa

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Czytaj więcej >

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >

Europa

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >