Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie terytorium Rosji i Białorusi
Ania Radke
Ania Radke 04.03.2022 15:08

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie terytorium Rosji i Białorusi

holidays-g8c6b7756e 1280
fot. Pixabay/ Pexels

MSZ odradza obywatelom polskim wszelkie podróże do Rosji i Białorusi, a tym, którzy już się tam znajduje radzi szybki wyjazd dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi. Ma to związek z agresją Rosji na Ukrainę oraz nałożonymi z tego powodu sankcjami.

MSZ odradza wszelkie podróże do Federacji Rosyjskie w związku z agresją tego kraju na Ukrainę i związanym z nią zawieszeniem połączeń lotniczych oraz bardzo ograniczonymi możliwościami podróży powrotnej do Polski drogą lądową.

MSZ rekomenduje Polakom opuszczenie Rosji i Białorusi

Resort prosi również Polaków o śledzenie komunikatów na stronie Ministerstwa oraz na stronach placówek polskich w Rosji, a także zgłaszanie swojego pobytu w systemie „Odyseusz”.

- Obywatelom RP pozostającym na terytorium Federacji Rosyjskiej rekomendujemy opuszczenie jej terytorium dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi - czytamy na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza również wszelkie podróże do Republiki Białorusi ze względu na wzrost napięcia i wydarzenia wojenne w regionie. Polakom, którzy już tam są resort rekomenduje opuszczenie tego kraju dostępnymi środkami komercyjnymi i prywatnymi.

- W razie drastycznego pogorszenia sytuacji bezpieczeństwa, zamknięcia granic czy innych nieprzewidzianych sytuacji ewakuacja może okazać się znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa - czytamy w komunikacie.

Według informacji podanej przez MSZ obecnie działają 2 przejścia graniczne z Polską dla ruchu osobowego: Bobrowniki – Berestowica oraz Terespol-Brześć. Oprócz nich działa przejście graniczne obsługujące wyłącznie ruch towarowy: Koroszczyn (Kukuryki) – Kozłowicze. Ministerstwo zastrzega, że osoby przebywające na Białorusi powinny bezwzględnie zarejestrować się w systemie Odyseusz oraz na bieżąco śledzić informacje na profilach placówek RP w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: MSZ

Tagi: