Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Zakopane: przybyło mnóstwo turystów, tłumy na ulicach, brak miejsc w hotelach
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 16.04.2022 20:29

Zakopane: przybyło mnóstwo turystów, tłumy na ulicach, brak miejsc w hotelach

Zakopane
Flickr

Zaskakujące doniesienia prosto ze stolicy polskich tatr. Zakopane przeżywa prawdziwy najazd świątecznych turystów. Na ulicach widać tłumy, a kolejne hotele i noclegownie zgłaszają brak wolnych miejsc. Górska aura sprzyja, a urlopowiczów nie zniechęcają nawet opady i zaporowe ceny.

To prawdziwa uczta dla zakopiańskich najemców, właścicieli hoteli i biznesmenów. Na święta wielkanocne do stolicy polskich Tatr zjechały prawdziwe tłumy urlopowiczów, spragnionych rekreacji i wypoczynku w gronie bliskich. Zakopane okazało się wyborem wielu turystów.

Zakopane przeżywa oblężenie. Turystów nie przestraszyła nawet pogoda

Hotelarze i najemcy mają nie lada powód do radości. Według informacji aż 93 procent miejsc noclegowych w Zakopanem zajęli świąteczni urlopowicze. Na Krupówkach już od piątku widać tłumy, a restauracje i bary są przepełnione.

Tymczasem stolica polskich Tatr i okoliczne miejscowości, w tym Kuźnice zostały zasypane śniegiem. Temperatura waha się od 2 do 3 stopni Celsjusza, jednak prognozy wskazują, że pogoda ma być względnie dobra, choć z przelotnymi opadami. Przewiduje się też śnieg.

W tych warunkach Wielkanoc spędzą setki turystów. Na parkingach trudno o wolne miejsce. Sytuacja ta ma jednak dotyczyć głównie weekendu. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", ci, którzy będą chcieli zarezerwować pobyt od poniedziałku, będą mogli wybierać ze znacznie szerszej gamy, także w centrum Zakopanego.

Zakopane: oblężenie i zaporowe ceny. Hotele są przepełnione

Urlopowiczów nie odstraszyły ani prognozy pogody, ani te, dotyczące cen. Według przewidywań, za nocleg w Zakopanem w okolicach świąt trzeba zapłacić nawet 20 procent więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

– Rezerwacje hoteli w Zakopanem są na poziomie gwarantującym satysfakcję finansową – zapewnił Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. I nie mylił się.

Na kamerce internetowej zamieszczonej nad Krupówkami możemy zobaczyć, że ulicą spaceruje wielu przechodniów. Widać rodziny z dziećmi, całe grupy turystów w różnym wieku. Wielu z nich, pomimo wysokich cen wywołanych inflacją, znalazło zapewne zakwaterowanie w najbliższej okolicy.

Kamerka Zakopane
https://zakopane.webcamera.pl/
Kamerka Zakopane 2
https://zakopane.webcamera.pl/
Kamerka zakopane 3
https://zakopane.webcamera.pl/

Turyści najczęściej decydują się na nocleg 3-dniowy, a pytają zarówno o kwatery i pokoje, jak i domki – mówił z kolei Karol Wiak.

Przedstawiciel z portalu Nocowanie.pl. stwierdził, że średnia cena kształtuje się na poziomie 66,83 zł od osoby za dobę.

Jeszcze kilka dni temu turyści masowo wstrzymywali rezerwacje w związku z obfitymi opadami śniegu, które dotknęły wiele obszarów w kraju. Wygląda jednak na to, że obiecująca aura zachęciła do urlopu w górach.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Polak spotkał Rosjan na wakacjach. Aż ręce mu opadły, "czuli się jak władcy świata"

  2. Do kieszeni Ukraińców wpłynęły już miliony. Wzruszający gest turystów z całego świata

  3. Co się dzieje na Dworcu Centralnym? Zjeżdżają tam tłumy, wolontariuszka wyjawiła nam, jak wygląda sytuacja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: Wyborcza.pl, Radio Zet,

Tagi: Zakopane