Turysci.pl > Łódź

Łódź

Łódź

Zerwany dach budynku (zdjęcie ilustracyjne)
17.08.2023 16:20 Trąba powietrzna przeszła nad Polską. "Ściągało dach za dachem"

W nocy z środy 16 sierpnia na czwartek w wielu częściach Polski przeszły gwałtowne burze z silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. W niektórych miejscach pojawiła się trąba powietrzna. Silny wiatr połamał drzewa i pozrywał dachy. 

Zoo w Łodzi
15.08.2023 14:34 Tajemnicze pudełka przed wybiegami w łódzkim orientarium. Turyści są zachwyceni

Łódzkie orientarium to bez wątpienia jeden z najlepiej znanych polskich ogrodów zoologicznych. W każdy weekend przyciąga tłumy odwiedzających. Tym razem na gości czeka bardzo nietypowa atrakcja.Pokazywanie różnych aspektów życia zwierząt to jedno z zadań każdego ogrodu zoologicznego. To właśnie tam dowiadujemy się, co i ile jedzą zwierzęta, a także w jakich warunkach żyją. Łódzkie zoo przez kilka dni będzie jednak zwracało uwagę odwiedzających na jeszcze jeden aspekt życia swoich podopiecznych.

Ryanair
20.07.2023 15:19 Błyskawiczna wyprzedaż Ryanaira. Loty za bezcen z jednego polskiego miasta

Ryanair lubi zaskakiwać swoich klientów promocjami niespodziankami. Tym razem informację o wyjątkowej promocji przekazała Alicja Wójcik-Gołębiowska. Na kupienie tańszych biletów jest tylko chwila.W tym roku Łódź świętuje swoje 600 urodziny. Do hucznych obchodów tej rocznicy postanowił dołączyć Ryanair. Turyści tylko przez kilka godzin będą mieli szansę na kupienie biletów lotniczych w bardzo niskich cenach.

Orientarium w Łodzi
01.05.2023 16:45 Tłumy szturmują jedną z najsłynniejszych atrakcji Łodzi. Na wejście czekają godzinami

Majówka to idealna okazja na zwiedzanie. Widać to było zwłaszcza w poniedziałek 1 maja, kiedy to w wielu popularnych miejscach zgromadziły się prawdziwe tłumy. Oblężone przez turystów było również zoo w Łodzi.Łódzkie orientarium niedawno świętowało swoje pierwsze urodziny. Ogród od momentu otwarcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak 1 maja, kiedy to przed bramami ustawiły się prawdziwe tłumy gości, zoo działało na najwyższych obrotach.

Bociany czarne
17.04.2023 16:06 Wielka radość w gnieździe rzadkich bocianów czarnych. Leśnicy wszystko nagrali

Bociany czarne bardzo trudno jest spotkać w polskich lasach, a na dodatek prowadzą skryty tryb życia. Jest jednak sposób, by przyjrzeć im się z bliska. To możliwe dzięki kamerze umieszczonej 17 m nad ziemią, na dębię w województwie łódzkim. 

Janusz spod Łęczycy i niewiasta Sara. Jaką romantyczną legendę kryje Łódź
14.02.2023 12:37 Janusz spod Łęczycy i niewiasta Sara. Jaką romantyczną legendę kryje Łódź?

Chociaż Łódź jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce, niewiele osób zdaje sobie sprawę, że legenda o powstaniu nazwy miejscowości mogłaby posłużyć jako inspiracja do stworzenia scenariusza romansu. 14 lutego, czyli w dniu kiedy wszyscy zakochani obchodzą Walentynki, warto poznać tę historię lepiej.Jedna z największych tajemnic związanych z etymologią nazw miejscowości w Polsce dotyczy początków miasta Łodzi. Prawdziwą kolebką miasta była wieś Łodzia (Lodza), jednak według lokalnej legendy ma ono bardziej skomplikowaną historię, niż mogłoby się pierwotnie wydawać. Zapewniamy, że nie brakuje w niej romantyzmu, sekretu, ani nutki niepewności.

Mamy powody do dumy. Polska doceniona za granicą, atrakcja turystyczna okazała się hitem
07.02.2023 14:34 Polska nagrodzona prestiżową nagrodą. Najlepsza atrakcja już nie tylko w Europie, ale na całym świecie

Atrakcja turystyczna z Polski została wyróżniona w międzynarodowym plebiscycie, w którym udział brały miejsca z całego świata. Otwarte w 2022 roku Orientarium Zoo Łódź ma powód do świętowania. Kompleks umożliwiający poznanie flory i fauny z najdalszych zakątków świata dopisuje do swojej listy kolejny sukces!Choć łódzkie Orientarium otwarto zaledwie kilka miesięcy temu, już teraz cieszy się ono wielkim uznaniem wśród polskich oraz zagranicznych turystów. Obiekt to prawdziwy hit, a niedawno przyznana prestiżowa nagroda w międzynarodowym konkursie nieruchomości może przyciągnąć jeszcze więcej zainteresowanych spoza naszego kraju.

Orientarium w Łodzi
04.05.2022 20:31 Orientarium w Łodzi. Nowa atrakcja zachwyca turystów

Wydawało wam się, że centralna Polska nie ma nic niezwykłego do zaoferowania? To proponujemy wybrać się do Łodzi. Tam w weekend majowy otwarto pierwsze w Polsce Orientarium. W dniu otwarcia przed wejściem przez wiele godzin stały tłumy zaciekawionych turystów. Orientarium to nowa atrakcja na mapie Łodzi. Jak czytamy na stronie orientarium.lodz.pl, to największy w Europie projekt pokazujący florę i faunę Azji Południowo Wschodniej. Kompleks otwarto 29 kwietnia, a w weekend majowy nowa atrakcja przeżywała oblężenie turystów. W kolejce do wejścia trzeba było stać nawet 5 godzin. Jednak jak wynika z opinii, które można przeczytać w Internecie, warto było czekać.