Turysci.pl > Polska > Tłumy szturmują jedną z najsłynniejszych atrakcji Łodzi. Na wejście czekają godzinami
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 01.05.2023 16:45

Tłumy szturmują jedną z najsłynniejszych atrakcji Łodzi. Na wejście czekają godzinami

Orientarium w Łodzi
Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Majówka to idealna okazja na zwiedzanie. Widać to było zwłaszcza w poniedziałek 1 maja, kiedy to w wielu popularnych miejscach zgromadziły się prawdziwe tłumy. Oblężone przez turystów było również zoo w Łodzi.

Łódzkie orientarium niedawno świętowało swoje pierwsze urodziny. Ogród od momentu otwarcia cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jednak 1 maja, kiedy to przed bramami ustawiły się prawdziwe tłumy gości, zoo działało na najwyższych obrotach.

Szturm na zoo w Łodzi. Chętni muszą czekać na wejście dwie godziny

Słoneczna aura i dzień wolny od pracy zachęciły mieszkańców Łodzi, a także turystów do odwiedzenia tamtejszego Orientarium. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, gdzie w jednym budynku można oglądać kąpiące się słonie indyjskie, orangutany, czy przespacerować się najdłuższym w Polsce tunelem wodnym, podczas gdy nad głowami zwiedzających pływają rekiny.

W Orientarium tłoczno jest niemalże każdego dnia, jednak 1 maja oczekiwanie przerosło wszelkie oczekiwania. Przed bramami ogrodu ustawiła się bardzo długa kolejka oczekujących. "Kochani planując wizytę w Orientarium ZOO Łódź bierzcie pod uwagę, że czas oczekiwania na wejście do ZOO to około dwóch godzin" - poinformowali w mediach społecznościowych przedstawiciele ogrodu. Dodali również, że czynne są wszystkie kasy, a także biletomaty, jednak zainteresowanie jest tak duże, że nie sposób uniknąć kolejek.

Do wpisu dołączono zdjęcie ciągnącej się na wiele metrów kolejki. Przedstawiciele ogrodu podkreślili również, że zależy im na bezpieczeństwie gości, dlatego przypominają o konieczności słuchania próśb i komunikatów ochrony, a także służby informacyjnej.

Łódzkie Orientarium otworzyło nową atrakcję

Na zainteresowanie wizytą w zoo w okresie majówki mogło mieć wpływ otwarcie nowego pawilonu. W rocznicę uruchomienia Orientarium władzom ogrodu udało się udostępnić zwiedzającym kolejną niezwykłą strefę. Tym razem goście mogą podziwiać zwierzęta, które w naturalnym środowisku są aktywne nocą.

W budynku panuje absolutna ciemność, do której odwiedzający będą musieli się przyzwyczaić. Dzięki zastosowaniu specjalnych śluz, do wnętrza pawilonu nie docierają promienie słoneczne. - Cały pawilon będzie miał odwróconą dobę. (...) Dzięki temu nasi goście będą mogli obserwować gatunki, które do tej pory nie były zbyt aktywne - przyznał Tomasz Jóźwik, członek zarządu Orientarium ZOO Łódź.

Wyjątkowi nowi mieszkańcy zoo w Łodzi

W nowym pawilonie zwiedzający będą mogli dokładnie przyjrzeć się nietoperzom, kanguroszczurom, czy pancernikom. Na tym jednak dobre informacje łódzkiego zoo się nie kończą. Już niebawem o kolejnego osobnika powinno powiększyć się tamtejsze stado słoni.

Do trzech kawalerów dołączy czwarty samiec, którego opiekunowie nazywają "Złotą Strzałą". Dzięki przeprowadzce z zoo w Płocku łódzki ogród będzie mógł pochwalić się największym w Polsce stadem słoni indyjskich.