Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Wyciekły zdjęcia “grzybowego eksperymentu”. Taki okaz wyrósł w jednym z polskich autobusów
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 24.11.2023 15:32

Wyciekły zdjęcia “grzybowego eksperymentu”. Taki okaz wyrósł w jednym z polskich autobusów

Grzyby
Fot. EN_Paweł Wodzyński, Facebook-@LDZ Zmotoryzowani Łodzianie

Zazwyczaj w komunikacji miejskiej obserwujemy nagrania niesfornych pasażerów i nietypowych incydentów. Tym razem w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie niezwykłego okazu grzyba.

“Prawdopodobnie w nieodległej przyszłości będziemy uprawiać pieczarki, aby zwiększyć wpływy do budżetu spółki” - czytamy we wpisie LDS Zmotoryzowani Łodzianie na Facebooku. 

Hit w łódzkim autobusie. Na pokładzie wyrósł grzyb

Tego w polskiej komunikacji miejskiej jeszcze nie było. Sieć obiegło zdjęcie zrobione w jednym z autobusów MPK w Łodzi. Nie byłoby w nim nic dziwnego gdyby nie fakt, że tuż przy siedzeniu wyrósł pokaźny grzyb. Fotografię opublikowano na Facebooku na profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

“Grzyby w lasach się kończą, ale MPK-Łódź Sp. z o.o. prowadzi eksperymentalne hodowle w swoich pojazdach. Prawdopodobnie w nieodległej przyszłości będzie uprawiać pieczarki, aby zwiększyć wpływy do budżetu spółki. Eksperyment z powodzeniem możemy zobaczyć w krótkim Solarisie z zajezdni Limanowskiego przeważnie jeżdżący po linii nr 60” - czytamy we wpisie LDZ Zmotoryzowani Łodzianie na Facebooku.

Eksperyment grzybowy na pokładzie autobusu. MPK z Łodzi wyjaśnia

Piotr Wasiak z łódzkiego MPK natychmiast zaprzeczył doniesieniom. Grzybowe eksperymenty okazały się nieprawdziwą informacją. - Po pierwsze ze zdjęcia nie sposób stwierdzić, że jest to w ogóle nasz pojazd. W dodatku na jednym ze zdjęć widać, że część elementów kabiny jest zdemontowanych, o czym świadczy wystający tam wspornik i brak monitora sterowania systemowego, co dyskwalifikuje taki pojazd z użytkowania - cytuje Piotra Wasiaka portal TuŁódź.pl.

Afera grzybowa niezaprzeczalnie wzbudziła sporą sensację. “Władze MPK znalazły już autobus z grzybem i z tego co wiemy, został już on posprzątany. Grzybek nasz był w kabinie kierowcy, a więc serwis sprzątający, z tego co wiemy, tam nie zagląda (...)” - dodają autorzy wpisu opublikowanego na facebookowym profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie.

Na pokładach autobusów w Polsce wydarzyło się nie jedno

Choć grzyb wyrastający na pokładzie autobusu miejskiego wywołał szok, to wciąż internautów zdumiewają nagrania z udziałem niesfornych czy agresywnych pasażerów. To właśnie takich sytuacji jest najwięcej. Jeszcze niedawno pisaliśmy o starszej kobiecie, która wszczęła ogromną awanturę od razu po wejściu do pojazdu.

Nieprzyjemne zdarzenie miało miejsce 10 listopada w jednym z krakowskich autobusów MPK linii 424, tuż po godzinie 13:00. Emerytka o kulach zwróciła uwagę młodej kobiecie o nieustąpienie miejsca, pomimo iż obok było jedno wolne. Ta jednak się uwzięła na młodą pasażerkę. Padło mnóstwo wulgarnych słów. W końcu zainterweniował kierowca, który poinformował staruszkę, że jeżeli ta się nie uspokoi, to zostanie wyproszona z pojazdu. Niestety i jemu się oberwało i usłyszał, że ma się nie wtrącać.