Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Darmowe bilety na pociąg! Podpowiadamy, jak skorzystać z przejazdu za 0 zł
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 09.07.2024 12:04

Darmowe bilety na pociąg! Podpowiadamy, jak skorzystać z przejazdu za 0 zł

ŁKA pociąg
Fot. EN/MAREK BAZAK

Niektórzy podróżni nie zapłacą ani złotówki za przejazd pociągiem. Łódzka Kolej Aglomeracyjna właśnie ruszyła z wyjątkową akcją promocyjną. Kto będzie mógł pojechać za darmo i kiedy? Wyjaśniamy.

Akcja promocyjna Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Podróżowanie pociągami po Polsce nie wychodzi z mody, jednak pasażerowie wciąż skarżą się na drogie bilety. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom, bowiem zorganizowała akcję promocyjną. Z okazji 10-lecia spółki podróż można odbyć całkiem za darmo. Co ważne, akcja trwa nie tylko jeden dzień, a znacznie dłużej.

Nie wszyscy jednak będą mogli pojechać za damo. Ponadto w puli znajduje się ograniczona liczba biletów. Jak informuje kolej, codziennie na stronach internetowych Koleo, E-Podróżnik, Biletico i w aplikacjach mobilnych SkyCash oraz mPay dostępnych jest łącznie tysiąc darmowych biletów.

Kto może za darmo pojechać pociągiem?

Z bezpłatnych przejazdów mogą skorzystać osoby uczące się w wieku do 24. roku życia oraz studenci do 26. roku życia. Jak zdobyć darmowy bilet? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową lub wybraną aplikację, znaleźć przejazd, który nas interesuje, a następnie zaznaczyć opcję “Wakacyjne przejazdy dla uczniów i studentów”.

W przypadku, gdy wyświetli się cena inna niż 0 zł, będzie to oznaczać, że darmowe bilety zostały już rozdane. Nie wolno jednak zapomnieć, że podczas podróży mimo wszystko trzeba mieć przy sobie legitymację szkolną lub studencką. 

Do kiedy trwa akcja na kolei?

Łódzka Kolej Aglomeracyjna informuje, że akcja promocyjna nie skończy się tak szybko. Wystartowała 1 lipca i według zapowiedzi, ma trwać przez resztę wakacji, czyli do 31 sierpnia bieżącego roku.

Czytaj też: Kamera w Chłapowie uchwyciła "zabawę" turystów. Ratownicy apelują, by tego nie robić