Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > Gorące źródła w centrum Polski. Kąpiele na świeżym powietrzu nawet zimą
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 29.11.2023 07:00

Gorące źródła w centrum Polski. Kąpiele na świeżym powietrzu nawet zimą

Basen
Fot. TermyUniejów.pl

Termy i aquapark w jednym. Choć największe tłumy można było tam zaobserwować latem,  to właśnie w okresie jesienno-zimowym jest najlepsza na nie pora. Kiedy listopadowe dni są coraz chłodniejsze warto rozważyć jednodniową wycieczkę do gorących źródeł.

Aquapark zaprasza nawet w Święta Bożego Narodzenia i Sylwester!

Termy Uniejów zachwycają także jesienią

To idealna propozycja dla tych, którzy w natłoku codziennych obowiązków poszukują chwili wytchnienia i relaksu. A jesienią i zimą można wówczas liczyć na dużo mniejsze tłumy. Skorzystają także rodziny z dziećmi bowiem oprócz wód termalnych i basenów znajdują się tam również  zjeżdżalnie.

Wprawdzie cały obiekt jest mniejszy niż słynne Suntago, ale z pewnością ma też swoich wielbicieli. Termy Uniejów pokochają ci, którzy mieszkają w Łodzi i okolicach, bowiem stamtąd podróż samochodem trwa zaledwie godzinę.

Aquapark w centrum Polski zaprasza na święta

Podczas Świąt Bożego Narodzenia potrzeba odpoczynku jest jeszcze większa. Choć wielu wyczekuje tego magicznego czasu, to z pewnością nie jeden wie jak wyczerpujące potrafią być same przygotowania do uroczystej kolacji.

Termy Uniejów czekają na turystów nawet 24, 25 i 26 grudnia. Trzeba jednak pamiętać o zmienionych godzinach otwarcia. W Wigilię można przyjechać do aquaparku w godz. 9:00-15:00, pierwszego dnia świąt 12:00-22:00, a drugiego dnia 10:00-22:00. To dobra okazja by wspólnie z rodziną spędzić świetnie czas. Obiekt otwarty jest też w Sylwester (9:00-18:00 i 20:00-01:30) oraz w Nowy Rok (12:00-22:00). 

Jakie są atrakcje w aquaparku w Uniejowie?

W tym kompleksie basenowym czeka mnóstwo atrakcji nie tylko dla najmłodszych. To m.in. basen ze statkiem pirackim, tężnia solankowa czy basen solankowo-uzdrowiskowy. Z kolei na zewnątrz znajduje się duży i mały basen solankowo-uzdrowiskowy, basen dziecięcy, basen pływacki, bufet wodny z zatoką, rwąca rzeka, taras wypoczynkowy, wyspa z jacuzzi, zjeżdżalnie, basen rekreacyjny “Banan” i strefa brodzikowa z zamkiem. Oprócz basenów można skorzystać też z licznych saun i łaźni, a dla wymagających z masażu. Wokół term znajduje się kilka punktów gastronomicznych, a także noclegi.