Turysci.pl
Samolot w Bogocie miał awarię

fot. pixabay.com/rauschenberger/zdjęcie poglądowe

Niebezpieczna sytuacja podczas startu samolotu w Bogocie. Eksplozja jednego silnika

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Samolot wenezuelskich linii lotniczych Transcarga International Airways uległ poważnej awarii podczas startu z lotniska w Bogocie. Jak wynika z relacji mediów, doszło do uszkodzenia jednego z silników. Świadkowie relacjonują, że doszło do potężnego huku, a następnie części maszyny spadły na ulicę miasta.

  • W piątek (12 marca) doszło do poważnej awarii samolotu na lotnisku w Bogocie

  • Uszkodzeniu uległ jeden z silników Airbusa A300B4F

  • Nie ma ofiar i poszkodowanych, choć elementy samolotu spadły w miejscu, nieopodal którego przejeżdżał motocyklista

Samolot Transcarga International Airways startował z lotniska w kolumbijskiej Bogocie. Świadkowie, przebywający na terenie obiektu, nagle usłyszeli huk. Podczas wbijania się w powietrze, doszło do awarii silnika, a jego elementy zaczęły spadać na ziemię poza terenem lotniska.

Awaria samolotu na lotnisku w Bogocie

Jak informuje serwis Air Live, uszkodzeniu uległ lewy silnik samolotu. Maszyna miała lecieć do Caracas w Wenezueli, nie wiadomo jednak, czy był to kurs pasażerski czy cargo.

Pogoda w USA - uderzyła burza śnieżna

Burza śnieżna uderzyła w USA. 2000 lotów odwołanych, pociągi nie kursują, chaos komunikacyjny

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Tuż za ogrodzeniem lotniska doszło do wybuchu, a na ziemię spadły elementy maszyny - tarcze wirnika silnika CF6.

O krok od tragedii

Ciężkie elementy spadły na publiczną ulicę miasta, a niedaleko miejsca zdarzenia przejeżdżał motocyklista, prawdopodobnie kurier lub dostawca. Na szczęście uniknął kolizji, jednak mogło dojść do tragedii.

Odczułem, że samolot startował chwilę wcześniej, a potem doszło do eksplozji. Szukałem adresu [dostawy - przyp. red.], kiedy poczułem eksplozję i odczułem, że [ten element - przyp. red.] przelatuje zaraz za mną. Prawie mnie trafił – relacjonował zdarzenie motocyklista.

Na profilu FlightMode na Twitterze obejrzeć można zdjęcia z miejsca zdarzenia oraz elementy silnika samolotu, które runęły na ziemię.

W wyniku zdarzenia maszyna została uziemiona, a personel pokładowy przerwał start i zawrócił na lotnisko. Rozpocząć się ma również dochodzenie, którego celem będzie ustalenie, dlaczego doszło do awarii silnika.

Niedawno opisywaliśmy inny, niezwykle niebezpieczny incydent, do którego doszło na lotnisku. Samolot z 64 pasażerami na pokładzie uderzył w słup wysokiego napięcia. Szczegóły tej sytuacji przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Airlive/Onet

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >