Turysci.pl
turyści w Miami Beach

zdjęcie poglądowe/fot. wikimedia.org/User:Cacophony/GFDL and CC BY-2.5/CC BY-SA 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Turyści zjechali do Miami Beach. Policja interweniowała, zatrzymano 150 osób

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści z całego kraju zjechali się do popularnego kurortu na Florydzie - Miami Beach. „Przerwa wiosenna" każdego roku przyciąga tam tłumy, lecz tym razem sytuacja wymknęła się spod kontroli. Policja interweniowała z powodu łamania obostrzeń sanitarnych, aresztowano 150 osób w ciągu całego weekendu, a 2 policjantów zostało rannych.

  • Turyści z całego kraju zjechali się do Miami Beach. W głównej mierze byli to studenci

  • Ludzie bawili się na ulicach mimo godziny policyjnej

  • Interweniowała policja. 2 funkcjonariuszy zostało rannych, przez cały weekend zatrzymano ok. 150 osób

Miami Beach na początku każdego roku cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów. Obecnie obostrzenia pandemiczne nie pozwalają na swobodne urlopy, niektórym wczasowiczom jednak najwyraźniej to nie przeszkadza. Tłumy młodych ludzi bawiły się na południu Florydy, a z tego powodu interweniować musiała policja.

Turyści bawili się na Miami Beach. Policja wkroczyła do akcji

Polsat News przekazał, że popularny kurort Miami Beach został zalany przez turystów, co przedstawiają też nagrania, które obejrzeć można na profilu CBS Miami na YouTube.

Większość podróżnych to młode osoby, prawdopodobnie studenci, którzy każdego roku, od lat, wypoczywają i bawią się na wybrzeżach Florydy w ramach „przerwy wiosennej". Niestety wielu nie zastosowało się do obostrzeń pandemicznych - doszło do złamania godziny policyjnej, która w Miami obowiązuje od północy.

Rząd planuje ogólnopolski lockdown na Wielkanoc

RMF: Polsce grozi lockdown. Co z wyjazdami turystów na ferie świąteczne?

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Gdy ludzie nie wracali do domów, do akcji wkroczyła policja. W nocy z piątku na sobotę doszło do zatrzymania około 120 osób, ale niespokojny był cały weekend. W sumie funkcjonariusze podjęli działania interwencyjne wobec ok. 150 turystów.

W piątek starcia przyjezdnych z funkcjonariuszami przybrały gwałtowny i agresywny charakter. 2 policjantów zostało rannych, trafili do szpitala. Służby zadecydowały wtedy o użyciu gazu pieprzowego, by rozpędzić tłum.

Rzeczniczka władz Miami Beach, Veronica Paysse, poinformowała, że imprezy organizowane w głównej mierze przez turystów przyjeżdżających z całego kraju, to niestety norma dla tego regionu w marcu. Sytuacja jest szczególnie napięta z powodu trwającej pandemii.

To naprawdę trudna sytuacja. Wielu przyjeżdża tu ze złymi intencjami [...]. Jeśli przyjeżdżasz tutaj, bo myślisz, że wszystko przejdzie, to nie będziesz się dobrze bawił. Zatrzymamy cię – podkreślił burmistrz turystycznego kurortu, Dan Gelber.

Na Florydzie chodzenie bez maseczki nie jest karane, ale służby mogą interweniować w przypadku złamania zasad godziny policyjnej, tak jak miało to miejsce w weekend.

Młodzi podróżni przyjeżdżają, by bawić się w pięknym miejscu, niestety jednak nie wszyscy przestrzegają prawa - i nie chodzi tylko o przepisy pandemiczne. Paysse poinformowała, że podczas aresztowań, u niektórych przyjezdnych, znaleziono narkotyki, a nawet broń.

USA nie zachęca turystów do przyjazdu

Stany Zjednoczone są krajem, który odnotował najwięcej przypadków zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 na całym świecie (kolejno: 30138586 i 548013). Sytuacja jest na tyle poważna, że część turystów z zagranicy nie ma prawa wjechać na teren tego kraju.

Jak czytamy na stronie Gov.pl, jeśli cudzoziemiec usiłujący przekroczyć granicę USA, przebywał w ciągu ostatnich 14 dni m.in. w Polsce, nie otrzyma pozwolenia na wjazd na teren Stanów Zjednoczonych. Obostrzenie to jest bezterminowe i nie ma od niego wyjątków. Pełną listę krajów, po wizycie w których nie da się wlecieć do USA, znaleźć można na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Pozostali podróżni, przylatujący na ten kontynent samolotami, zobowiązani są do okazania przed wejściem na pokład negatywnego testu na COVID-19, który wykonany został nie wcześniej niż 3 dni przed wylotem. Drugą możliwością jest okazanie pozytywnego wyniku testy na koronawirusa, wraz z zaświadczeniem lekarskim o możliwości odbycia podróży. Drugie rozwiązanie nazywane jest „dokumentacją wyzdrowienia".

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >