Turysci.pl
Samolot uderzył w słup elektryczny

fot. twitter/ ani/ screen

Na lotnisku w Indiach samolot uderzył w słup elektryczny. Na pokładzie było ponad 60 osób

22 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Samolot w Indiach podczas manewru lądowania uderzył w słup elektryczny. Na pokładzie słychać było wielki huk, który wystraszył podróżnych. W maszynie znajdowało się ponad 60 osób. Z informacji przekazanych przez dyrektora indyjskiego

Media obiegła mrożąca krew w żyłach wiadomość. Samolot linii India Express podczas lądowania uderzył w słup elektryczny. Na pokładzie znajdowało się ponad 60 osób. Mimo że sytuacja wyglądała groźnie, to całe szczęście nikomu nic się nie stało. Pasażerowie i załoga wyszli z wypadku bez żadnego szwanku.

Samolot wpadł w słup elektryczny

Z informacji, jakie dotarły do zagranicznych mediów, wiemy, że wypadek dotyczył Boeinga 737 linii Air India Express. Samolot podczas lądowania wpadł na słup elektryczny. Maszyna została uszkodzona.

Feralny lot odbywał się z Doha w Katarze do Vijayawada. Na pokładzie znajdowało się 64 pasażerów. Samolot po zderzeniu się ze słupem elektrycznym wylądował na lotnisku o 16:48 czasu lokalnego.

Podczas manewru lądowania załoga oraz pasażerowie usłyszeli potężny huk. W jednym momencie rozpoczęła się panika. Pilot zachował zimą krew do końca, dzięki czemu mógł podejmować racjonalne decyzje.

W mediach społecznościowych bardzo szybko pojawiły się zdjęcia z miejsca wypadku. Dzięki komunikacie dyrektora lotniska w Vijayawadzie wiemy, że nikt z podróżnych nie ucierpiał.

Wszyscy 64 pasażerowie na pokładzie lotu i załoga są bezpieczni - powiedział dyrektor lotniska w Vijayawadzie G Madhusudan Rao czytamy we wpisie profilu ANI na Twitterze.

Słup, w który uderzył samolot, roztrzaskał się całkowicie o ziemię. Bardzo duże wgniecenie widoczne jest również na prawym skrzydle samolotu.

Air India Expres przekazała, że zostanie przeprowadzone dochodzenie w sprawie niebezpiecznego incydentu.

Wczoraj pisaliśmy o locie w USA, podczas którego zapalił się jeden z silników. Części maszyny zaczęły spadać na ziemię. Na pokładzie było ponad 240 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet/Twitter/ ANI

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >