Turysci.pl

fot. pixabay.com/salimaner/zdjęcie poglądowe

Awaria w PKP Intercity. Nie można kupić biletów online, sprawdziliśmy poradę przewoźnika - nie działa

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Patryk Korzec
  • Awaria na stronie PKP Intercity. Nie można kupić biletów online

  • Zakupów nie da się zrobić tez na Bilkom.pl, polecanym przez przewoźnika

  • Nie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa awaria

Strona PKP Intercity nie działa poprawnie, a wszystkie osoby, planujące podróż, muszą wykazać się ogromną wyrozumiałością. Wchodząc na stronę bilet.intercity.pl, nie zostaniemy poinformowani o cenie biletu. Na miejscu kwoty wyświetla się jedynie komunikat „brak możliwości sprawdzenia"

Awaria systemu zakupu biletów online w PKP Intercity

Niestety kolejne etapy rezerwacji biletów są równie problematyczne. Po wybraniu miejsca siedzącego (opcja ta dostępna jest np. w kursach EIP), strona PKP Intercity nie chce przejść do kolejnej zakładki. Niemożliwe jest przez to podanie danych czy ostateczny zakup biletu

problemy-w-podrozach-pkp-1613915311.jpg
podróż pociągiem utrudniona. PKP Intercity nie działa

Problemy na stronie PKP Intercity/screen/bilet.intercity.pl

Polsat News wskazuje również na problem z rezerwacją konkretnego fotela. Wszystkie miejsca mają wyświetlać się jako zajęte, choć my na taką sytuację nie natrafiliśmy. PKP Intercity nie odniosło się jeszcze do tych doniesień i skali problemu. 

Użytkownik evilkaa na Twitterze zwrócił uwagę na problemy PKP Intercity. W krótkim wpisie podkreślono, że serwis nie działa poprawnie od samego rana. 

Halo, nie da się kupić biletów przez internet!!! Od samego rana problemy [pis. org.] – czytamy na Twitterze. 

Na wiadomość szybko odpowiedział oficjalny profil przewoźnika. Z wpisu wynika, że nad awarią systemu zakupu biletów online już pracują specjaliści. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy strona będzie działała poprawnie. Gdy redakcja Turysci.pl sprawdzała sytuację o godzinie 14:45, ceny nadal się nie wyświetlały

Przepraszamy za utrudnienia, staramy się jak najszybciej rozwiązać problem. Polecamy zakup biletu poprzez stronę bilkom.pl – poinformowało PKP Intercity. 

Postanowiliśmy sprawdzić również stronę polecaną przez przewoźnika, niestety tam też czekało nas rozczarowanie. Wybraliśmy podróż 22 lutego z Warszawy do Krakowa. Choć na Bilkom.pl pojawiły się propozycje połączeń, znów nie można było zobaczyć ich ceny i przejść do zakupu. Zamiast kwoty wyświetlał się komunikat „błąd komunikacji z interfejsem IC"

podroz-klopoty-pkp-1613915397.jpg
podróż pociągiem utrudniona. PKP Intercity nie działa

Problemy na stronie PKP Intercity/screen/bilkom.pl

Sytuacja jest szczególnie problematyczna ze względu na fakt, że z uwagi na pandemię, obecnie wszyscy pasażerowie wsiadający do pociągu, powinni mieć wcześniej zakupiony bilet. Nabyć go zwykle można online lub w kasach na dworcu. Przed wprowadzeniem obostrzeń sanitarnych, za przejazd można było zapłacić również u konduktora (oprócz Pendolino). Obecnie jest to możliwe jedynie w sytuacji, gdy na stacji, na której wsiadamy, nie ma punktu sprzedaży

Polsatowi News udało się skontaktować z rzeczniczką PKP Intercity. Katarzyna Grzduk sugeruje, że awaria wywołana została m.in. dużym zainteresowaniem pasażerów zakupami. 

Problemy są związane m.in. z dużym zainteresowanie z zakupem biletów. Jeśli pasażerowie nie mogą kupić ich przez stronę, zachęcamy do skorzystnia z aplikacji mobilnych. Bielty są dostępne a wplikacji SKyCash, także te zakupione wcześniej [pis. org.] – informuje. 

Pasażerowie planujący podróże po Polsce muszą uważać jeszcze z jednego powodu. Od 14 marca zmienia się ogólnopolski rozkład jazdy PKP . Będzie on obowiązywał do 12 czerwca, a więc zapoznać się z nim powinny wszystkie osoby planujące wyjazdy na majówkę. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Polsat News/Twitter/PKP Intercity

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

"Selekcja naturalna". Pracownicy Parku załamują ręce
Czytaj więcej >

Polska

Nowa atrakcja w polskich górach. Otwarcie jeszcze w tym roku
Czytaj więcej >

Polska

Śmiertelny wypadek w “polskiej Chorwacji”. Nie żyje młody mężczyzna
Czytaj więcej >

Polska

Kiedyś z tego uzdrowiska korzystała cała Europa. Niezwykła historia perły Dolnego Śląska
Czytaj więcej >

Polska

Pojechała na all inclusive do Egiptu. Hotel wręczył jej ekstra rachunek na prawie 1500 zł
Czytaj więcej >

Polska

Pustki w Trójmieście? Tegoroczne wakacje gorsze niż w pandemii
Czytaj więcej >
Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected].

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Polska

Polska

Magda Antoł

Wieża Eiffla w Polsce? W tym mieście takie budowle to norma
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Martwy ryś znaleziony w polskim lesie. Sprawę bada prokuratura
Czytaj więcej >
Polska

Marlena Kaczmarek

Niczego nieświadoma 19-latka zrobiła kilka zdjęć na lotnisku. Chwilę później dostała mandat
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Koniecznie zaopatrz się w ten gadżet na wakacje. Może pomóc tobie i twoim dzieciom
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Najmniejsze lotnisko w Polsce z nową trasą. Jeszcze niedawno się z niego śmiano
Czytaj więcej >
Polska

Magda Antoł

Prawie 2 promile we krwi i manewry na motorówce. 60-latka czeka surowa kara
Czytaj więcej >