Turysci.pl
Awaria samolotu

fot. twitter/ Broomfield Police

W USA z samolotu oderwały się części silnika. Na pokładzie było ponad 240 pasażerów

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Samolot wystartował z Denver w USA i miał odbyć lot do Honolulu na Hawajach. Na pokładzie było 241 osób, które w pewnym momencie usłyszały eksplozję. Zaczął palić się silnik maszyny. Kapitan nie miał czasu do stracenia i musiał podjąć konkre

Amerykańskie media obiegła wstrząsająca wiadomość. Podczas jednego z lotów Boeinga 777 podróżującego z Denver do Honolulu pasażerowie nagle usłyszeli wielką eksplozję. Okazało się, że z samolotu odpadły części silnika. Maszyna musiała prędko zawracać na port w Denver. Na pokładzie znajdowało się 241 pasażerów. Całe szczęście nikt nie ucierpiał.

Eksplozja na pokładzie samolotu

W USA doszło do mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Samolot lecący z Denver do Honolulu miał poważną awarię, która zmusiła pilota do szybkiego powrotu i lądowania. Na pokładzie znajdowało się 241 pasażerów, którzy przeżyli prawdziwe chwile grozy.

Z relacji osób podróżujących Boeingiem, który doznał awarii, wiemy, że po starcie słychać było potężną eksplozję. Do wybuchu doszło w momencie, gdy kapitan wygłaszał swój rutynowy komunikat, czyli w chwili osiągnięcia wysokości przelotowej.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 231 pasażerów i 10 członków załogi. Kapitan musiał szybko działać i podejmować konkretne decyzje, ponieważ silnik maszyny zaczął się palić. Zdecydowano o powrocie na lotnisko w Denver. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

W sieci udostępniono materiały, które pokazują płonący silnik Boeinga. Na profilu na Twitterze Menno Swart możemy zobaczyć nagranie z incydentu.

Silnik się pali! Ogień United # UA328 Denver-Honolulu (Boeing 777-200 N772UA) deklaruje Mayday. Lot wrócił do DEN. Części silnika spadły na teren mieszkalny. Nie zgłoszono żadnych obrażeń czytamy w opisie udostępnionego filmu.

Z komunikatu Federalnej Administracji Lotnictwa wynika, że uszkodzony został prawy silnik samolotu. Do zdarzenia doszło o 13:00 czasu miejscowego w sobotę tj. 20 lutego.

Części silnika samolotu spadły na ziemię

W różnych amerykańskich serwisach pokazano zdjęcia z dzielnicy willowej w miasteczku Broomfield w stanie Kolorado. Na nich widać duże części silnika Boeinga, które w wyniku eksplozji oderwały się i spadły na ziemię, na prywatne posesje.

Z informacji, które przekazała amerykańska policja, wiemy, że w wyniku spadających części maszyny nikt nie doznał żadnych obrażeń. Nie ma mowy również o szkodach materialnych.

Służby apelują, aby w żadnym wypadku nie dotykać pozostałości po silniku, które spadły na ziemię. Federalna Administracja Lotnictwa i narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wszczęły śledztwo w sprawie awarii i będą badać zdarzenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: PAP/Onet/Twitter

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >