Turysci.pl

fot. twitter/ Broomfield Police

W USA z samolotu oderwały się części silnika. Na pokładzie było ponad 240 pasażerów

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Amerykańskie media obiegła wstrząsająca wiadomość. Podczas jednego z lotów Boeinga 777 podróżującego z Denver do Honolulu pasażerowie nagle usłyszeli wielką eksplozję. Okazało się, że z samolotu odpadły części silnika. Maszyna musiała prędko zawracać na port w Denver. Na pokładzie znajdowało się 241 pasażerów. Całe szczęście nikt nie ucierpiał.

Eksplozja na pokładzie samolotu

W USA doszło do mrożącego krew w żyłach zdarzenia. Samolot lecący z Denver do Honolulu miał poważną awarię, która zmusiła pilota do szybkiego powrotu i lądowania. Na pokładzie znajdowało się 241 pasażerów, którzy przeżyli prawdziwe chwile grozy.

Z relacji osób podróżujących Boeingiem, który doznał awarii, wiemy, że po starcie słychać było potężną eksplozję. Do wybuchu doszło w momencie, gdy kapitan wygłaszał swój rutynowy komunikat, czyli w chwili osiągnięcia wysokości przelotowej.

Na pokładzie samolotu znajdowało się 231 pasażerów i 10 członków załogi. Kapitan musiał szybko działać i podejmować konkretne decyzje, ponieważ silnik maszyny zaczął się palić. Zdecydowano o powrocie na lotnisko w Denver. Całe szczęście nikomu nic się nie stało.

W sieci udostępniono materiały, które pokazują płonący silnik Boeinga. Na profilu na Twitterze Menno Swart możemy zobaczyć nagranie z incydentu.

Silnik się pali! Ogień United # UA328 Denver-Honolulu (Boeing 777-200 N772UA) deklaruje Mayday. Lot wrócił do DEN. Części silnika spadły na teren mieszkalny. Nie zgłoszono żadnych obrażeń czytamy w opisie udostępnionego filmu.

Z komunikatu Federalnej Administracji Lotnictwa wynika, że uszkodzony został prawy silnik samolotu. Do zdarzenia doszło o 13:00 czasu miejscowego w sobotę tj. 20 lutego.

Części silnika samolotu spadły na ziemię

W różnych amerykańskich serwisach pokazano zdjęcia z dzielnicy willowej w miasteczku Broomfield w stanie Kolorado. Na nich widać duże części silnika Boeinga, które w wyniku eksplozji oderwały się i spadły na ziemię, na prywatne posesje.

Z informacji, które przekazała amerykańska policja, wiemy, że w wyniku spadających części maszyny nikt nie doznał żadnych obrażeń. Nie ma mowy również o szkodach materialnych.

Służby apelują, aby w żadnym wypadku nie dotykać pozostałości po silniku, które spadły na ziemię. Federalna Administracja Lotnictwa i narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wszczęły śledztwo w sprawie awarii i będą badać zdarzenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: PAP/Onet/Twitter

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]