Turysci.pl
rząd zamyka hotele w woj. mazowieckim i lubuskim

fot. pixabay.com/Free-Photos

Zamykają hotele w kolejnych dwóch województwach. Lockdown w mazowieckim i lubuskim

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Rząd ogłosił wprowadzenie nowych obostrzeń w Polsce. Zgodnie ze słowami ministerstwa zdrowia, hotele i obiekty powiązane z branżą turystyczną zostaną zamknięte w województwie lubuskim oraz mazowieckim. Restrykcje wejdą w życie już 15 marca.

  • Rząd ogłosił nowe restrykcje. Lockdown w województwach lubuskim i mazowieckim

  • Hotele, obiekty noclegowe i inne przedsiębiorstwa związane z branżą turystyczną mają zostać zamknięte 15 marca

Jak podkreślił Minister, zarówno województwo mazowieckie, jak i lubuskie, przekroczyły liczbę zakażeń, przy której wprowadzono lockdown województwa warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego.

Rząd ogłosił lockdown dla kolejnych dwóch województw

Z tego powodu rząd zadecydował o wprowadzeniu takich samych obostrzeń w woj. mazowieckim i lubuskim, jakie już obowiązują na Warmii i Mazurach, a od soboty zostaną wprowadzone też w woj. pomorskim. Lockdown kolejnych dwóch regionów ma wstępnie obowiązywać od 15 do 28 marca.

ryanair wprowadza dokumenty szczepionkowe

Ryanair wprowadził własne zaświadczenia o COVID-19. Są już dostępne w aplikacji

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Zgodnie ze słowami Adama Niedzielskiego, zamknięte będą m.in. hotele, obiekty noclegowe, instytucje kultury, kina, teatry, a ograniczona zostanie działalność galerii handlowych.

Wprowadzenie obostrzeń od połowy miesiąca ma dać czas przedsiębiorcom na przygotowanie się do lockdownu. Podczas zamykania Warmii i Mazur tego zapasu czasu nie było, co również wpłynęło na desperację i złość hotelarzy, którzy protestowali wtedy pod siedzibą premiera w Warszawie.

Turystyka w kryzysie

Przypomnijmy, że w województwach, które nie zostały objęte lockdownem, branża turystyczna funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Hotele mogą rezerwować jedynie 50 proc. dostępnych pokoi, nie działają też restauracje w obiektach.

Przyjeżdżający turyści skorzystać mogą jedynie z usługi room-service, czyli zamówienia dania do pokoju. Niezbędne jest również dbanie o higienę, częste dezynfekowanie rąk, a także zasłanianie nosa i ust w przestrzeniach publicznych.

Hotele zapewniają swoich gości o dezynfekcji pokoi na wynajem. Górale jeszcze niedawno tłumaczyli, że w obiektach noclegowych przepisy sanitarne są ściśle przestrzegane.

Takie działania miały nie doprowadzić do ponownego lockdownu, nie zawsze jednak da się tego uniknąć. Wskazuje to sytuacja Warmii, Mazur, woj. pomorskiego, mazowieckiego oraz lubuskiego. Wielu turystów przygotowuje się również do podróży w okresie Wielkanocy, wciąż nie wiadomo jednak, czy będzie to możliwe.

Minister Adam Niedzielkski na konferencji prasowej zaznaczył w odpowiedzi na jedno z pytań dziennikarzy, że wprowadzenie kolejnych obostrzeń może mieć charakter ogólnopolski. Niewykluczone jest więc, że w czasie świąt wielkanocych zamrożona zostanie cała branża turystyczna, tak jak miało to miejsce w czasie ferii zimowych, są to na ten moment jednak jedynie przypuszczenia niepotwierdzone przez polityków.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Wypadek na Jeziorze Rożnowskim. Nie żyje mężczyzna, który wypadł z jachtu

Czytaj więcej >

Polska

Tłumy turystów w Tatrach. „Dotarcie na szczyt zajęło nam 9 h"

Czytaj więcej >

Polska

Do Bałtyku dotarła fala wezbraniowa. Opublikowano zdjęcia satelitarne

Czytaj więcej >

Polska

Turyści napadnięci w centrum Zakopanego. Dwie osoby ranne, jedna ciężko

Czytaj więcej >

Polska

Ratownicy zaatakowani przez turystę na plaży w Sopocie. Pomogła im urlopowiczka

Czytaj więcej >

Polska

Tłok w Tatrach mimo zakończenia wakacji. Kolejki formują się od 6 rano

Czytaj więcej >