Turysci.pl
hotele protesty

Piotr Molecki/East News

Protest hotelarzy z Warmii i Mazur pod kancelarią premiera. Domagają się zniesienia restrykcji

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Hotele na Warmii i Mazurach decyzją rządu musiały zostać zamknięte, ze względu na duży przyrost zakażeń w regionie. Spotkało się to z dużym sprzeciwem tamtejszych przedsiębiorców, którzy postanowili zaprotestować przed kancelarią premiera.

Hotele na Warmii i Mazurach od 27 lutego musiały zostać ponownie zamknięte w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem w regionie. Hotelarze uznali tę decyzję za nieprzemyślaną i niezrozumiałą. Swój sprzeciw postanowili wyrazić pod kancelarią premiera, gdzie od 13 trwa protest.

Hotele w warmińsko-mazurskim zamknięte. Protesty pod kancelarią premiera

Hotelarze i restauratorzy z zamkniętej od soboty Warmii i Mazur protestują przed kancelarią premiera w stolicy. Domagają się, aby pozwolić im wrócić do pracy. Przygotowali w tej sprawie petycję do szefa rządu, pod którą podpisało się już ponad pół tysiąca osób z branży.

Grupa hotelarzy z Warmii i Mazur wyruszyła dziś rano, żeby zaprotestować przeciw decyzji rządu o zamknięciu hoteli, pensjonatów ośrodków wczasowych, agroturystyki oraz restauracji w województwie warmińsko-mazurskim. Przygotowali również petycję, pod którą podpisało się już ponad 500 osób

Zabraliśmy ze sobą transparenty i zamierzamy zbierać podpisy pod naszą petycją — mówi w rozmowie z Gazetą Olsztyńską jeden z pomysłodawców petycji Karol Szczechowicz z Giżycka, pracownik Folwarku Łękuk. — Chcielibyśmy przekazać ją premierowi Mateuszowi Morawickiemu, ale czy ktokolwiek do nas wyjdzie i podejmie dialog, jeszcze nie wiemy. Planujemy konferencję prasową z udziałem przedstawicieli branży hotelarskiej. Mamy też wsparcie z izby zrzeszającej polskich hotelarzy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Chociaż nie wszystkim uda się dzisiaj dotrzeć na protest, wielu właścicieli mazurskich hoteli i pensjonatów, choć nie będzie protestowało dziś osobiście przed kancelarią premiera, to wspiera akcję protestacyjną.

Chcemy pracować, a nie protestować — mówią pracownicy mazurskich hoteli. — Zamykanie hoteli na Warmii i Mazurach to absurdalny pomysł. Większość ośrodków znajduje się wśród lasów i nad jeziorami, gdzie goście mają ograniczonych kontakt ze sobą, niskie, a nawet zerowe ryzyko zakażenia i nieograniczony dostęp do świeżego powietrza i kontaktu z naturą, co raczej wzmacnia niż osłabia organizm.

[EMBED-3387]

Hotelarze i restauratorzy zebrani pod kancelarią premiera domagają się pilnego wdrożenia kompleksowego pakietu pomocowego dla obiektów hotelarskich na Warmii i Mazurach. Ma on obejmować straty poniesione od 27 lutego 2021 roku do odwołania zakazu działania. Apelują również o przywrócenie działalności hotelarskiej zgodnej z aktualnym protokołem sanitarnym. W tym samym miejscu restauratorzy rozdają jedzenie, które miało być przeznaczone dla gości.

Żywność, którą zakupiliśmy na potrzeby naszych gości, rozdajemy potrzebującym — mówi Karol Szczechowicz z hotelu Folwark Łękuk w gminie Wydminy (powiat giżycki). — Po raz kolejny nie mieliśmy czasu przygotować się do zamknięcia hotelu. O ile udało się nam odwołać rezerwacje, to zaopatrzenia nie zdążyliśmy wycofać.

[EMBED-3388]

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Kometa Leonard pojawi się nad Polską. Wiemy, kiedy będzie można ją obserwować

Czytaj więcej >

Polska

Stacje narciarskie w Małopolsce rozpoczęły naśnieżanie stoków

Czytaj więcej >

Polska

Weekend w górach może być niebezpieczny. Przewidywane alerty przed śniegiem

Czytaj więcej >

Polska

Tatry. Turyści zwozili kolegę ze szlaku taczką. 24TP: był pod wpływem alkoholu

Czytaj więcej >

Polska

Dwucyfrowy mróz na Śnieżce. Temperatura odczuwalna spadła poniżej -30 stopni

Czytaj więcej >

Polska

Synoptycy ostrzegają przed opadami deszczu i śniegu. Trudne warunki na szlakach

Czytaj więcej >