Turysci.pl
kiedy rezerwować wakacje 2021 i ile będą kosztowały?

fot. pixabay.com/12019

Ekspert zabrał głos ws. tegorocznych wakacji. "Nie czekajmy na last minute"

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Ekspertka portalu Wakacje.pl wyjaśnia, jakich cen wycieczek można spodziewać się latem 2021 roku. Okazuje się, że znaczących podwyżek nie będzie, mimo popłochu w branży turystycznej, wywołanego pandemią. Podkreśla również, że w tym roku może być z

  • Ceny wycieczek wakacyjnych w 2021 roku nie powinni gwałtownie wzrosnąć

  • Warto przyjrzeć się ofertom w sprzedsprzedaży i promocjom

  • Ofert last minute może być w tym roku o wiele mniej

Anna Podpora z serwisu Wakacje.pl, w rozmowie z Wirtualną Polską, podzieliła się swoimi przewidywaniami dotyczącymi tegorocznych wakacji. 

Jak twierdzi, ofert last minute będzie w tym roku zdecydowanie mniej, warto więc przemyśleć wcześniejszą rezerwację. Z drugiej strony, nie warto przejmować się gwałtownym wzrostem cen wycieczek, bo utrzymują się one na stałym poziomie i nic nie wskazuje, że w najbliższym czasie czeka nas zmiana tego trendu. 

Jakie będą ceny wakacji 2021?

Słuchając o ograniczeniach w obłożeniu obiektów noclegowych czy reżimie sanitarnym można dojść do wniosku, że w tym roku będzie drożej. W praktyce nie przekłada się to jednak na jakiś skokowy wzrost cen wakacji w 2021 roku. Powinniśmy się liczyć z bardzo porównywalnymi kosztami, jakie do tej pory ponosiliśmy albo uwzględnialiśmy w budżecie domowym na wyjazd wakacyjny – mówi kierownik Działu Produktu w Wakacje.pl, Anna Podpora, cytowana przez WP. 

Obecnie ceny, prezentowane w serwisach rezerwacyjnych, rzeczywiście są porównywalne do tych sprzed roku. Warto też wziąć pod uwagę ryzyko wynikające ze zmieniających się przepisów pandemicznych. Wielu przewoźników i touroperatorów ma problemy finansowe, które mogą doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, takich jak odwoływanie wycieczki lotu, zmiany terminów czy nawet problemy z powrotem do kraju. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO[EMBED-3203]

Aby ich uniknąć, warto zainwestować nieco więcej w swój urlop i zabezpieczyć się przed taką sytuacją, wykupując specjalne ubezpieczenie. Dzięki temu, np. w przypadku zakażenia koronawirusem, będziemy mogli przełożyć wczasy i nie stracimy pieniędzy.

popularna-wsrod-turystow-chorwacja-1614624533.jpg

Popularna wśród turystów Chorwacja

Popularna wśród turystów Chorwacja, fot. pixabay.com/marijana1

Kiedy rezerwować wakacje 2021? 

Polacy w ubiegłych latach lubili korzystać z oferty last minute. Kupowanie wycieczek kilka lub kilkanaście dni przed datą wylotu, bez możliwości zmiany hotelu czy liczby dni wyjazdu, zwykle wiązało się z niższą, wyjątkowo atrakcyjną ceną. Było to rozwiązanie idealne dla osób, które w elastyczny sposób mogą zarządzać swoim urlopem. 

W tym roku jednak może to wyglądać nieco inaczej. Anna Podpora podkreśla, że ofert będzie mniej, więc jeśli trafi nam się idealna okazja, to bezpieczniej będzie zrobić rezerwację od razu, a nie liczyć na promocję z tytułu last minute. 

Jeżeli planujemy wyjazd wakacyjny w określonym terminie, wiemy, do jakiego hotelu chcemy pojechać, jeżeli zależy nam na jakichś konkretnych parametrach tego wyjazdu, to nie czekajmy na lasty, a w tym roku szczególnie. Wszystko to ze względu na to, że tych ofert jest mniej – radzi ekspertka Wakacje.pl. 

Oczywiście fani wykupowania wczasów na ostatnią chwilę również znajdą coś dla siebie. Oferty last minute nie znikną z rynku zupełnie. 

Jeśli lubimy planować wakacje na ostatnią chwilę, bo mamy taką elastyczność, jeśli jest nam obojętny termin urlopu, jest dla nas drugorzędne, do którego hotelu pojedziemy, ważne, żeby wyjechać na wakacje, to oczywiście oferty last minute też będą dostępne – mówi Podpora. 

turcja-byla-turystycznym-hitem-zimy-1614624626.jpg

Turcja była turystycznym hitem zimy

Turcja była turystycznym hitem zimy/fot.pixabay.com/free-photos

Trzeba jednak poważnie zastanowić się, która opcja będzie dla nas korzystniejsza. Okazji last minute będzie mniej, więc możemy nie znaleźć wśród nich nic dla siebie. Z drugiej strony jednak w przedsprzedaży również trafić można na wyjątkowe promocje i oferty specjalne, ale też nie każdy wie już, kiedy będzie mógł wziąć urlop w pracy. Z pewnością decyzja nie jest łatwa, ale błogi odpoczynek w pięknym miejscu wynagrodzi nam wszystkie trudności przy jego planowaniu. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >

Polska

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe restrykcje na granicach. "Praktycznie nie dotykają osób w pełni zaszczepionych"

Czytaj więcej >

Polska

Narciarze już mogą ruszać na stoki. Wyciąg w Bukowinie został otwarty

Czytaj więcej >

Polska

Silny wiatr i oblodzenia niemal w całej Polsce. Podróżni muszą szczególnie uważać

Czytaj więcej >