Turysci.pl
gdzie Polacy chcą spędzić urlop?

fot. pixabay.com/Tomasz_Mikolajczyk/zdjęcie poglądowe

Gdzie Polacy chcą spędzić urlop 2021? Stawiają na konkretne miejsca

31 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Gdzie Polacy chcą spędzić urlop w 2021 roku? Sytuacja pandemiczna sprawiła, że wielu z nas musiało zmienić plany i przyzwyczajenia z poprzednich lat. Choć organizacja wyjazdu nie jest łatwa, turyści mają swoje preferencje. O szczegółach opowiedział

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do ogromnych zawirowań w trendach turystycznych, które dostrzegalne są również na bazie obserwacji zachowań Polaków. Dynamiczne zmienianie ograniczeń w wielu krajach oraz ciągłe obostrzenia związane choćby z noszeniem maseczek, sprawiają, że wielu urlopowiczów decyduje się na wypoczynek inny niż zwykle. 

W poprzednich latach, jak mówiła Klaudyna Fudala z portalu Wakacje.pl w rozmowie z Money.pl, turyści często korzystali z ofert last minute, czyli kupowanych z niewielkim wyprzedzeniem. Liczyliśmy, że dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze, a jednocześnie odwiedzimy przepiękne miejsca za granicą.

Zmieniają się urlopowe preferencje Polaków

Początek 2021 roku pokazał jednak, że przyzwyczajenie to uległo zmianie. Polacy już zaczynają składać rezerwacje, często nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Większość osób w biurach podróżny rezerwuje wakacje na lato 2021. Trend się odwrócił, bo wcześniej dominowały rezerwacje last minute. Biura podróży dokładają oferty do takich kierunków, jak Egipt, Grecja, Turcja i Bułgaria. Wszystkie hotele, które wybierają klienci, muszą być dopuszczone przez inspekcję sanitarną – wyjaśniła dla Money.pl Fudala.

To pokazuje, że nie boimy się podróży zagranicznych, choć jesteśmy bardziej ostrożni. Niedawno wymienialiśmy też egzotyczne kierunki, które coraz częściej decydują się odwiedzić Polacy. To jednak tylko jedna strona medalu. Okazuje się bowiem, że rozkwitać zaczyna również turystyka na terenie kraju. Co więcej, podobnie jak w 2020 roku, znów skłaniamy się ku miejscom odosobnionym, z daleka od tłumów, o co zapytała dziennikarka portalu Money.pl.

Ten trend jest rzeczywiście zauważalny już od ubiegłego roku, kiedy nasi turyści chcą w odosobnieniu poprzebywać i pozwiedzać dane miejscowości. Jeżeli chodzi o ustronne miejsca, nie mam tu na myśli miejscowości, które są totalnie nieznane, ale również o miejscowości, które w obrzeżach tych dużych kurortów się znajdują– wyjaśniła Anna Kryjer z portalu Nocowanie.pl. 

Gdzie pojechać na urlop 2021?

W dalszej części rozmowy wyjawiła również, które miejsca cieszą się szczególnym powodzeniem. 

Również w przypadku samych regionów widzimy dużo większe zainteresowanie takimi regionami, które wcześniej może były nie do końca odkryte. Takie regiony jak województwo Podlaskie z Puszczą Białowieską, region Lubelszczyzny z Roztoczańskim Parkiem Narodowym, okolice Zwierzyńca czy najbardziej popularne jezioro na Pojezierzu Łęńczyńsko-Włodawskim w miejscowości Okuninka - mówiła Kryjer. 

Kościół na wyspie, Zwierzyniec/fot. wikimedia.org/Scots/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Trend planowania odpoczynku w Polsce z pewnością ucieszy szczególnie przedsiębiorców. Turystyka zimowa została całkowicie zamknięta przez rząd z uwagi na zagrożenie pandemiczne. Osoby zatrudnione w tej branży poniosły gigantyczne straty i znalazły się w trudnej sytuacji, sezon letni może zatem choć w pewnym stopniu im pomóc. Co więcej, niedawno pisaliśmy również o tym, jak bardzo Polakom brakuje podróży. To właśnie zamknięcie hoteli określone zostało mianem najbardziej uciążliwego zakazu, który najszybciej powinien zostać zniesiony. 

Jezioro Białe niedaleko miejscowości Okuninka/fot. wikimedia.org/Grzmucin/public domain

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Money.pl

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >