Turysci.pl
Polacy podróżują mimo pandemii

fot. pixabay/Free-Photos

Polacy podróżują mimo pandemii. Wiemy, jakie są najpopularniejsze kierunki

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Nowe kierunki turystyczne biją rekordy popularności wśród Polaków. Zanzibar, Meksyk i Dominikana cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, niż miało to miejsce przed epidemią. Polacy znaleźli wiele nowych miejsc, które tłumnie zw

Podróże w obecnym czasie są dość utrudnione. Mimo że wiele krajów wciąż pozostaje otwartych dla turystów, to restrykcje związane epidemią ograniczają docieranie do ulubionych miejsc. Polacy jednak nie rezygnują z wyjazdów, a niektóre kierunki w pierwszym miesiącu 2021 roku biją rekordy popularności. Co więcej, są bardziej popularne niż przed pandemią koronawirusa.

Zanzibar, fot. pixabay/3282700, pixabay license 

Polacy wciąż podróżują

Podróże Polaków można podzielić na dwa rodzaje: wypoczynkowe i zarobkowe. Mimo pandemii rodacy non stop planują wycieczki i bez żadnych obaw zwiedzają świat. Nie powstrzymują ich nawet obowiązujące restrykcje i dodatkowe koszty związane z wykonywaniem testów na obecność wirusa, ponieważ znaleźli na nie sposób. 

Z najmowych danych, które zostały udostępnione przez eSky.pl, wiemy, że w styczniu 2021 roku wiele kierunków zyskało na atrakcyjności wśród Polaków. Zainteresowanie jest nawet większe, niż miało to miejsce jeszcze przed pandemią. Mowa tutaj o takich kierunkach Hiszpania, Norwegia, Dania, Wielka Brytania czy Dominikana.

Od lat wakacyjnymi kierunkami Polaków były kraje azjatyckie. To właśnie tam lataliśmy najchętniej, chcą eksplorować egzotyczną kulturę i niecodzienną tradycję. Chętnie wybieraliśmy Tajlandię, lecz przez nieustanne zmiany w obostrzeniach, zmieniliśmy kierunki podróży.

W 2021 roku przy planowaniu podróży Polacy kierowali się głównie brakiem odbywania kwarantanny czy obowiązku okazania negatywnego testu na koronawirusa. Nic więc dziwnego, że rodacy zaczęli odkrywać bardziej egzotyczne kraje tj. Zanzibar, który promowany był nawet przez polskich celebrytów.

Meksyk, fot. pixabay/Connectingdots, pixabay license 

Poza tanzańską wyspą na popularności zyskał Meksyk, Dominikana, Aruba i Kenia. W porównaniu do stycznia 2020 roku, czyli jeszcze przed pandemią, te trzy kraje stały się punktem zainteresowania wśród turystów z Polski.

W poprzednich latach Polacy odkrywali Azję, teraz widzimy, że pod wpływem pandemii, chcą odkrywać inne zakątki świata – Afrykę i Amerykę Południową. To naturalna odpowiedź rynku na restrykcje w krajach azjatyckich świadczy to również o tym, iż podróżnicy szukają możliwości wyjazdu nawet w sytuacji ograniczeń czytamy wypowiedź rzecznika eSky.pl na portalu dziennik.pl

Dominikana, fot. pixabay/RitaE, pixabay license 

Wyjazdy zarobkowe Polaków

Poza wyjazdami rekreacyjnymi, gdzie można wypocząć wśród palm, wysokich temperatur i egzotycznej kultury, Polacy wyjeżdżają także zarobkowo.

Po przylotach rodaków na emigracji w czasie świąt Bożego Narodzenia, w styczniu przyszedł czas na powrót. Dlatego najczęściej wyszukiwanymi kierunkami są Norwegia, Dania i Wielka Brytania.

Pandemia to nie powód do rezygnacji z wyjazdów zarobkowych. Polacy bardzo chętnie kupują bilety lotnicze do krajów, gdzie najczęściej podejmują się pracy. Widzimy, że zainteresowanie kierunkami zarobkowymi jest wyższe niż jesienią 2020 roku. Wiemy, że nie są to wyjazdy rekreacyjne, gdyż kraje te wprowadziły tzw. hard lockdowns, które uniemożliwiają odpoczynek powiedział Deniz Rymkiewicz z eSky.pl

Jakiś czas temu pisaliśmy o historii Mateusza z Krakowa, który poleciał do Jordanii, aby spędzić samotną noc na pustyni. W pewnym momencie Beduini zakłócili spokój Polakowi, który nie mógł uwierzyć, co zobaczył.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: dziennik

Podobne artykuły

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >