Turysci.pl
Polacy utknęli na Maderze

fot. pixabay/Free-Photos

Polacy utknęli na Maderze. Będzie pozew

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Mateusz i Karolina to para Polaków, którzy zdecydowali się na wyjazd na Maderę. Portugalska wyspa określane jest mianem krainy wiecznej wiosny, dlatego każda pora roku jest dobra, aby odwiedzić Maderę. Niestety Polacy nie spodziewali się, że

Polacy na długo zapamiętają swój wyjazd na wyspę wiecznej wiosny. Mateusz i Karolina zdecydowali się na podróż na Maderę. Nie przeszło im przez myśl, że utkną tam na dobre. Całą swoją historię opisali w mediach społecznościowych. Nie przebierają w słowach. Zapowiadają pozew.

Madera, fot. pisaba/ steinchen, pixabay license 

Polacy utknęli na Maderze

Mateusz i Karolina wykupili wycieczkę na Maderę z Niemiec. Para miała kupione również bilety powrotne. Niestety nie przewidzieli, że w czasie ich urlopu niemiecki rząd wprowadzi zakaz przyjmowania podróżnych z Portugalii. Polacy nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu. Jak się okazuje, nie są jedyni, którzy znaleźli się w takiej sytuacji. Na portugalskiej wyspie jest wiele osób, które nadal nie powróciły do swoich domów.

Para Polaków ratowała się, jak mogła i szukała pomocy z każdej strony. Pierwsze co przyszło im do głowy, to kontakt z polską ambasadą. Próba proszenia o pomoc zakończyła się fiaskiem. Pracownik placówki poinformował Mateusza i Karolinę, że nie zajmują się takimi sprawami.

— SETKI NASZYCH RODAKÓW PODRÓŻUJĄ W TEJ CHWILI PO CAŁYM KONTYNENCIE POCIĄGAMI, BUSAMI, AUTOKARAMI. CZEŚĆ Z NASZYCH ZNAJOMYCH Z MADERY JEST JUŻ WE WŁOSZECH, CZĘŚĆ ZŁAPAŁA CZARTER DO WARSZAWY, CZĘŚĆ – JAK MY – PODRÓŻUJE PRZEZ FRANCJĘ [pisownia oryginalna] —relacjonuje para w mediach społecznościowych.

Madera, fot. pisaba/ jackmac34, pixabay license 

Mateusz i Karolina nie ukrywają, że dotarcie na kontynent było związane z wielkim stresem. Gorączkowo szukali jakiegokolwiek sposobu na powrót do domu. W międzyczasie z mediów zaczęły docierać do nich informacje, że Hiszpania zamyka granicę z Francją, a Czesi podjęli decyzję o zamknięciu lotniska.

Osoby, które utknęły razem z Polakami, chcieli za wszelką cenę dostać się do Berlina. Na parkingu przy lotnisku zostawili swoje samochody. Nie mogli pozwolić sobie na jeszcze większe opłaty związane z postojem.

Polacy zapowiadają pozew

Polacy obwiniają za całą sytuację linie lotnicze, które podobno do samego końca utrzymywały pasażerów w przekonaniu, że lot się odbędzie i, że wszyscy wrócą do domu. Wymogiem był bilet tranzytowy oraz negatywny wynik testy na koronawirusa PCR.

W rzeczywistości było zupełnie inaczej. Tuż przed wylotem rozpoczęło się olbrzymie zamieszanie. Nikt nie wiedział, co się dzieje. A o jakąkolwiek pomoc, czy informację również było trudno. Z relacji Polaków wynika, że zdarzały się nawet takie obrazki, że turyści, siedząc już na pokładzie samolotu, byli wypraszani. Przewoźnicy nie wpuszczali nikogo, kto nie był obywatelem Niemiec.

Madera, fot. pisaba/ jackmac34, pixabay license 

Portal Money.pl postanowił zbadać sprawę i skontaktował się z polską ambasadą. Jak wynika z przeprowadzonego śledztwa, nikt z Polaków nie zwrócił się o pomoc do placówki. Pracownik ambasady przekazała, że w momencie posiadania biletów tranzytowych, linie lotnicze są zobowiązane do zabrania pasażerów. Jeśli tego nie rozbili, to jest to definitywny błąd ze strony linii lotniczych.

Polacy jednak nie odpuszczają i zapowiedzieli wytoczenie pozwów. Pasażerowie chcą walczyć o odszkodowanie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega podróżnych, że obostrzenia mogą być wprowadzane z dnia na dzień. Dodaje również, że niemieckie linie lotnicze nie są jedynym przewoźnikiem, który lata na Maderę. Lot między portugalską wyspą a Polską jest cały czas możliwy.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Money/Tanie loty

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >