Turysci.pl
Nieoficjalne: hotele znów otwarte

fot. pixabay/ManuelaJaeger

Nieoficjalnie: Możliwe otwarcie hoteli

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

Pandemia koroanwirusa sprawiła, że rząd zamknął hotele. Ze względu na liczne obostrzenia bardzo mocno ucierpiała branża turystyczna. Właściciele obiektów noclegowych wierzą, że rząd pochyli się nad ich sytuacją i ponownie umożliwi przyjmowanie goś

W ramach obowiązujących w Polsce restrykcji hotele wciąż pozostają zamknięte. Właściciele obiektów noclegowych wywierają coraz większą presję na rządzących i domagają się ponownego otwarcia. Jak podaje nieoficjalnie Onet, na dzisiejszym posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zostanie przedstawiony plan na kolejne dwa tygodnie lutego. Możliwe jest otwarcie hoteli.

Hotele znów otwarte?

Kilka dnia temu Jarosław Gowin przyznał, że od 14 lutego prawdopodobnie zaczną działać ponownie hotele, hostele, pensjonaty oraz wszystkie inne obiekty, który oferują usługi noclegowe. Oczywiście luzowanie restrykcji dla branży hotelarskiej rozpocznie się od ścisłego reżimu sanitarnego i ograniczeń przy liczbie przyjmowanych gości.

— Uważam, że od 14 lutego w ścisłym reżimie sanitarnym mogłyby zacząć działać hotele. Analizujemy też sytuację związaną z innymi branżami. Niewykluczone, że MRPiT będzie rekomendować też w najbliższym czasie Radzie Ministrów inne poluzowania — powiedział wicepremier.

Na czwartkowym spotkaniu w Kielcach premier Polski, Mateusz Morawiecki, nie patrzył jednak na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju zbyt optymistycznie.

— Właśnie dlatego, że patrzymy z ogromnym niepokojem na kwestię zgonów, dlatego zdając sobie sprawę z tego, że sytuacja jest trudna, musimy z ostrożnością podchodzić do zmian w katalogu różnych obostrzeń — czytamy wypowiedź szefa rządu na Onet.pl z czwartkowej wizyty w Kielcach.

Na tym samym spotkaniu szef Rady Ministrów przekazał, że w piątek, tj. 5 lutego, zostanie przekazany plan walki z koronawirusem na drugą połowę lutego.

— Ale cały czas właśnie w związku z liczbą zgonów, sytuacją wokół Polski, szalejącą epidemią, również wokół Polski, musimy być wytrwali, musimy wytrzymać do czasu kiedy szczepionka zacznie działać na odporność zbiorową — powiedział Morawiecki.

Kiedy otwarcie hoteli?

Z informacji, jakie dotarły do mediów, wiadomo, że od połowy lutego planowane jest otwarcie hoteli. Nie jest to jednak oficjalne stanowisko Rady Ministrów, ponieważ w rządzie wciąż brak jednomyślności.

Nie da się ukryć, że na decyzję Premiera najbardziej czeka branża turystyczna, która ma nadzieję, że uda się jej wykorzystać, chociaż dwa ostatnie tygodnie sezonu zimowego.

Właściciele hoteli liczą, że rząd pochyli się na ich trudną sytuacją i zniesie restrykcje tak, aby mogli pod reżimem sanitarnym znów przyjmować gości.

Oficjalną informację na temat luzowania obostrzeń poznamy prawdopodobnie dziś, tj. 5 lutego. Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rozpocznie się o godzinie 10.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet/Money

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >